Home   /   Móda  /  Zdravie  /  Produkty  /   Pilčícka obuv vie zastaviť aj motorovú pílu

Pilčícka obuv vie zastaviť aj motorovú pílu

Pilčícka obuv vie zastaviť aj motorovú pílu

Ťažba dreva je veľmi nebezpečná profesia, a preto je dôležité nosiť správnu bezpečnostnú pilčícku obuv. Pilčícka obuv je špeciálne navrhnutá tak, aby poskytovala výnimočnú ochranu pred porezaním. Pokiaľ nájdete dobrý a bezpečný pár, bude to solídna a múdra investícia pre pohodlie a pocit istoty pri vašej práci. Moderná technológia dnes umožňuje, že topánky môžu poskytovať vysoký stupeň bezpečnosti bez toho, aby boli znížené ich komfortné vlastnosti. Pre optimálny výkon na pracovisku by mali byť topánky prispôsobené pre príslušnú klímu, s vložkami bez vrások a dostatočnou podporou zabudovanou do samotnej podrážky. Keď si kúpite pár bezpečnostných topánok, budete milo prekvapení, aké sú pohodlné. Je to výsledok inovácie, ktorá posúva pilčícku obuv na vyššiu úroveň.

pilčícka obuv
Špeciálna pracovná protiporezová lesnícka – pilčícka obuv – Eibe

Čo konkrétne má pilčícka obuv poskytovať?

Pilčícka obuv je navrhnutá špeciálne pre náročné vonkajšie podmienky, kde pracovníci neustále čelia mokrému a nerovnému terénu. Vďaka zvýšenému podpätku sú tieto topánky kompatibilné s horolezeckými ostrohami. Špeciálna ochranná vložka by mala chrániť vaše nohy pred motorovou pílou s rýchlosťou až 24 m/s. Drevorubačské topánky musia byť odolné rôznym kríkom či konárom, hline a iným druhom porastu a musia byť nápomocné pri akomkoľvek potrebnom lezení. Čižmy sú spravidla navrhnuté tak, aby ich mohli nosiť aj pracovníci v drevárskom priemysle, nie iba pilčíci. Najkvalitnejším používaným materiálom je spravidla pravá koža.

pilčícka obuv
Špeciálna pracovná protiporezová lesnícka – pilčícka obuv – Ulme

Nepodceňte situáciu

Je dokázané, že pokiaľ idete na rizikové pracovisko, a máte kvalitnú bezpečnostnú ochranu, znižujete riziko úrazu až o 60 percent. Ďalej je veľmi dôležitá obozretnosť a sústredenie sa na konkrétnu prácu. Nepodceňujte žiadny výkon práce, aj keď sa jedná iba o zopár rezov. Aj keď má vaša práca trvať iba pol hodinu, nasaďte si vhodné bezpečnostné prvky, ako je ochranný odev či pilčícka obuv. Môžete tým zabrániť zbytočnému úrazu, ktorý by vás mátal po zvyšok života. Život máme iba jeden a neoplatí sa ho pokaziť kvôli práci.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár