Home   /   Najlepšie články  /   Obranné prostriedky – rôzne druhy obrany pre vašu ochranu

Obranné prostriedky – rôzne druhy obrany pre vašu ochranu

Obranné prostriedky – rôzne druhy obrany pre vašu ochranu

Či už ide o sebaobranu, alebo športové účely, občas sa stretneme s tým, že potrebujeme použiť rôzne obranné prostriedky. V mnohých nečakaných situáciách ľudia siahnu po čomkoľvek, aby sa obránili, no ak hovoríme o predávaných obranných prostriedkoch, je ich hneď niekoľko.

Obranné spreje

Najčastejšie používané obranné prostriedky, hlavne teda u žien obľúbené. Mnoho žien má strach použiť zbraň, s ktorou môže človeka usmrtiť. Obranné spreje sa jednoducho používajú a sú v konečnom dôsledku neškodné. Majú za účel dočasne poškodiť zrak útočníka a tým dať napadnutému možnosť utiecť alebo privolať pomoc.

obranné prostriedky

Medzi obranné prostriedky zaraďujeme aj obušky.

Obušky ako obranné prostriedky

Ak niekto vlastní takýto obranný prostriedok je jasné, že ho nenosí so sebou. Kupujú si ich muži a držia ich doma, alebo vo svojom aute. Je to násilnícky obranný prostriedok, pri ktorom je potrebné využívať veľkú silu, a pri nekonrolovaní môže útočníka aj usmrtiť. Obušky najčastejšie môžeme vidieť u mestských policajtov, ktorý ich nosia ako povinnú výbavu svojho pracovného oblečenia.

Paralyzéry

V našej krajine je povolené držanie tohto obranného prostriedku, no v mnohých krajinách sú zakázané, prípadne na ne potrebujete povolenie ako zbrojný pas. Na Slovensku sú paralyzéry taktiež pomerne „obľúbené“. Predávajú sa dokonca aj v rôznych farbách, kamufláž obaloch pre ženy, v kabelkových veľkostiach a pod.

obranné prostriedky

Paralyzéry sú vhodné obranné prostriedky aj pre dámy.

Boxery

Boxery sú prostriedky, ktoré majú veľký potenciál byť perfektnými ženskými obrannými prostriedkami. Obranný sprej je síce účinný, no len máloktorá žena ho má v ruke, pripravený na použitie. A práve keď nastane prípad nutnej sebaobrany, nestihne si sprej vybrať z kabelky a použiť ho. Pocit prekvapenia, šoku a strachu môže tiež ženu na sekundu paralyzovať a k útoku z druhej strany postačí práve tá sekunda. Boxer je obranný prostriedok, ktorý môže mať žena nasadený na ruke po celú dobu, ktorú potrebuje byť „chránená“. Keď nastane útok, žena prirodzene reaguje búchaním päsťou do útočníka a s boxerom v ruke má väčšiu možnosť obrany ako so sprejom v kabelke. Keďže sa boxer nasadí na ruku cez prsty (ako prstene) neprekáža a nie je taký očividný ako iné obranné prostriedky, ktoré musíte nosiť schované.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár