Home   /   Najlepšie články  /  Bývanie  /   Fasáda domu a jej vizualizácia pri výbere

Fasáda domu a jej vizualizácia pri výbere

Fasáda domu a jej vizualizácia pri výbere

Fasáda robí nielen prvý dojem z vášho rodinného domu. Našou predstavou je,  aby aj po mnohých rokoch stále vyzeral ako novostavba. Každý dom je svojim spôsobom výnimočný a jedinečný. Nielen s ohľadom na lokalitu, konkrétne environmetálne prostredie alebo konštrukčný a vizuálny typ stavby domu. Aj keď fasáda, jej voľba, charater omietky a jej farebnosť je pochopiteľne veľmi  individuálnou záležitosťou, je dobré konzultovať tieto veci s odborníkmi už pri projektovom návrhu  rodinného domu.

Fasáda

Fasáda domu by mala byť aj funkčná a chrániť váš dom.

Fasáda a výber farby

Pri výbere farby je určite potrebné zamyslieť sa nad rizikami spojenými so životnosťou vašej novej fasády. Každý farebný odtieň má takzvaný koeficient odrazu svetla, ktorý ukazuje, koľko svetla daný farebný odtieň odráža do okolia. Tmavo sýte odtiene farieb s nízkym koeficientom  môžu mať niekedy za následok prehrievanie fasády a narušenie jej vnútornej štruktúry. Výber omietok  na našom trhu je takmer nevyčerpateľný, fasádne omietky  sú dostupné v najrôznejších zrnitostiach a farbách.

Grafický návrh fasády

Vzhľadom na širokú farebnú škálu a možnosti riešenia je dôležité mať predstavu o tom, ako by vami vybraná fasáda a jej farebnosť vopred vyzerala. Jednou zo služieb, ktorú mnohé stavebné spoločnosti a grafické štúdia  ponúkajú, je možnosť zhotovenia kreatívneho grafického návrhu fasády ešte pred jej samotnou realizáciou. Pri vypracovávaní návrhu môžete byť osobne prítomní a  môžete vopred vidieť, ako bude vyzerať vaša nová  fasáda. Nemala by len dobre vyzerať, ale musí byť plne funkčná a chrániť váš dom zo všetkých strán.

Fasada

Vizualizácia vám umožní vidieť, ako bude vaša fasáda vyzerať.

Vizualizácia fasády vášho obydlia

Grafický dizajnér pri projektovaní vašej fasády vezme do úvahy aj charakter a dispozíciu okolitých domov a celkové prostredie, v ktorom sa nachádza váš dom. Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste si mohli vopred premyslieť farbu a typ fasády. V štúdiu vám pomôžu navrhnúť nielen fasádu rodinného alebo bytového domu, ale na monitore si môžete vizuálne predstaviť ako aj záhradný nábytok a rôzne doplnky vo vašom exteriéri budú vyzerať.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár