Star Wars hračky zaujmú všetky generácie zberateľov Star Wars hračky zaujmú všetky generácie zberateľov
Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /  Produkty  /   Star Wars hračky sú stále v kurze

Star Wars hračky sú stále v kurze

Star Wars hračky sú stále v kurze

Je niekedy až neuveriteľné, ako dokázali postavy, a vlastne všetko zo starej známej ságy Star Wars, zaujať celé generácie ľudí po celom svete. Prvé Star Wars hračky sa objavili hneď po prvých dieloch filmov a okamžite sa stali trhákmi sami osebe. No neobľúbili si ich iba deti, ale na prekvapenie mnohých to boli aj tisíce dospelákov, ktorí sa stali tvrdým jadrom fanúšikov.

Aj vďaka nim sa Star Wars stali sami osebe kapitolou v našich novodobých dejinách. Star Wars hračky však neboli iba prostriedkom pre zábavu detí, ale už od začiatku sa stali pre tisíce skalných fanúšikov aj zberateľskými relikviami. Vďaka tomu si aj dnes môže mladá generácia fanúšikov Star Wars prezrieť vývoj a rôznorodosť, ktorými samotná sága Star Wars, ale aj všetko čo s ňou súviselo, počas tých rokov prešla.

star wars hračky

Star Wars hračka Kylo

Od bábik až po lego

Dnes už Star Wars hračky nájdete asi všade. Každý obchod, ktorý to s hračkami myslí vážne, určite má v ponuke aj tieto hračky. Existujú stovky rôznych druhov hračiek. Tisíce postáv, ktoré sa vo filmoch o hviezdnych vojnách objavili, nájdete aj v rôznych podobách ako hračky pre deti, ale aj pre dospelých. Od malých lego postavičiek, cez detailne vyrobené napodobeniny vesmírnych lodí a zbraní, až po kompletné sady postavičiek v rôznych veľkostiach.

Hviezdne vojny zasiahli do života miliónov ľudí po celom svete a stali sa doslova kultom. Známe citáty či scény dokonca napodobnili aj režiséri v iných filmoch. Natočili sa desiatky dokumentov a podobne. Figúrky a modely s motívmi filmovej ságy Star Wars sa stali pre zberateľov z celého sveta lukratívnym tovarom. Svedčia o tom aj viaceré rekordné ceny na zberateľských aukciách.

Tento nevídaný ošiaľ, trvajúci už takmer polstoročie, nedokázali prekonať ani také obľúbené filmové ságy ako boli Twilight či seriálový “obor” Star Trek. Musíte uznať, že hračky s motívom filmov Twilight či Star Trek určite nie sú ani zďaleka také obľúbené a vyhľadávané, ako hračky Star Wars.

star wars hračky

Hračka Star Wars BB-8

Star Wars hračky ako dobrá investícia? Prečo nie?

Na prvý pohľad by sa to mohlo zdať príliš pritiahnuté za vlasy, no keď sa nad tým trochu lepšie zamyslíte, zistíte, že kúpa hračky s motívom hviezdnych vojen nemusí byť iba zbytočne drahá zábavka pre deti. Samozrejme je nutné, aby sa takáto hračka nepoškodila a udržala si tak svoju hodnotu. Ale ak sa vám to podarí, môžete si byť istý, že po niekoľkých rokoch bude reálna cena na trhu určite prevyšovať tú, ktorú ste zaplatili pri kúpe hračky.

Netreba sa však unáhliť pri kúpe. Niektoré postavičky či modely majú oveľa vyššiu hodnotu ako iné, pretože postavy či technika z filmov sú známejšie a obľúbenejšie. Aj tak však môžu byť Star Wars hračky dobrou investíciou do budúcnosti. Veď sú stále v kurze.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár