Papuče sú ideálne pre domáce nosenie - Party-Time Papuče sú ideálne pre domáce nosenie - Party-Time
Home   /   Móda  /  Najlepšie články  /  Zdravie  /  Produkty  /   Papuče sú ideálne pre domáce nosenie

Papuče sú ideálne pre domáce nosenie

Papuče sú ideálne pre domáce nosenie

Vhodné papuče sú určite dôležitou domácou obuvou pre náš každodenný život. Po dlhom dni v práci alebo v škole, mnohokrát sediac v nepohodlných topánkach pred monitorom, prichádzame domov a prezúvame sa do papúč. Je to dôležitá zmena pre naše nohy. Kľúčový moment pre naše chodidlá, pretože si teraz môžu oddýchnuť a zotavovať sa. A čo tí z nás, ktorí sú už na vytúženom dôchodku?  Mnohí starší ľudia majú na nohách papuče od rána až do neskorého večera.  V súčasnom období je bežná práca z domu. Ľudia trávia celé dni s nohami výlučne v domácich papučiach. Záleží samozrejme od charakteru podlahy, ale časť z nás uprednostňuje chôdzu po byte naboso. Aké je to z dlhodobého hľadiska  pre zdravie mojich nôh? Mať na nohách papuče alebo to striedať s chôdzou len tak? V teplých ponožkách? 

papuče
Papuče abeceda šedá

Čomu sa vyhnúť pri nakupovaní papúč 

   Názory odborníkov v tejto oblasti sú jednoznačné. Papuče potrebujeme  nosiť z rôznych dôvodov. Je isté, že papuče sú veľmi dôležité a skutočne oveľa viac než len ako pohodlná domáca obuv. Je to veľmi spojené s našim osobným zdravotným stavom. Preto by sme tomu, čo máme doma na nohách mali venovať patričnú pozornosť.  Vyhnite sa domácej obuvi s šmykľavou podrážkou a nepriedušným syntetickým látkam. Papuče vyrobené z nepriedušných materiálov môžu spôsobiť, že vaše nohy budú prehriate a príliš sa potia.  Zvýši sa pravdepodobnosť dostať pleseň na nohách alebo nechtoch. Ak sa vaše nohy v papučiach príliš voľne pohybujú, to tiež nie je dobré.  Známky toho, že v dome nenosíte správnu obuv, zahŕňajú bolesť, pľuzgiere a dokonca občas až menšie mozole. 

papuče
Papuče dino modrý

Papuče versus bosé nohy 

   Či už radi nosíte papuče alebo chodíte naboso, nájdite si to, čo vám a vašim nohám robí to najlepšie. Pokiaľ ide o rozhodovanie sa či  papuče alebo len bosé nohy, určite  neexistuje žiadne prísne pravidlo pre bosé nohy alebo domáce papuče. Vyskúšajte si oboje. Ak máte doma drevenú podlahu alebo dlaždice, papuče môžu byť lepšou voľbou pre poskytnutie pohodlia a podpory. Najmä v chladnejších dňoch. Ak máte doma koberec alebo koberčeky, bosá chôdza je tiež skvelá voľba. Robte si skrátka to, čo vás  robí šťastnými. 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár