Monitorovanie vozidla vám poskytne prehľad - Party-Time Monitorovanie vozidla vám poskytne prehľad - Party-Time
Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /  Produkty  /   Monitorovanie vozidla vám poskytne prehľad

Monitorovanie vozidla vám poskytne prehľad

Monitorovanie vozidla vám poskytne prehľad

Systém monitorovanie vozidla poskytuje ešte viac ako len znižovanie nákladov a zlepšovanie výkonu vozidla. Aby sme pochopili celý rozsah toho, čo dokáže technológia gps, musíme pochopiť, čo je telematika vozidla. Telematika je v podstate čierna skrinka, ktorá prijíma bezdrôtové informácie vyspelejšie ako rozhlasové vysielanie, a robí s nimi niečo užitočné. Ak viete, na čo slúžia čierne skrinky na lietanie, budete mať obraz. V priebehu rokov sa štandardná telematika vozidiel vyvinula tak, že zahŕňa mobilný dátový modem, gps, záložnú batériu a pripojenie k senzorom. Vďaka tomu je vaše auto bezpečnejšie, nestratí sa vám, privoláte cestnú asistenciu stlačením jedného tlačidla a mnohé iné. Sledovanie vozidiel pomocou gps je neoddeliteľnou súčasťou telematiky vozidiel a zodpovedá za súčasné inteligentné systémy riadenia vozového parku.

monitorovanie vozidla
Monitorovanie vozidla alebo firmeného parku nebolo nikdy tak efektívne ako dnes

Aplikácia monitorovanie vozidiel

Sledovanie gps prinieslo zrod mnohých aplikácií. Jednou z významných aplikácií je monitorovanie vozidla v reálnom čase. Palubná jednotka gps pripevnená ku kompatibilnému adaptéru sleduje nepretržite informácie založené na polohe, ako sú geometrické súradnice vozidla, rýchlosť a ďalšie výkonnostné ukazovatele. Ktokoľvek, kto má prístup k danej aplikácii, môže sledovať pohyb vozidiel v reálnom čase na mape pomocou mobilu alebo počítača. Aplikácia vám poskytuje notifikácie vo forme upozornení na stav vozidla a výkon. Palubná diagnostika ďalej sleduje spotrebu paliva, emisie a ďalšie ukazovatele výkonu motora a vozidla a hlási ich v reálnom čase. Tiež dokáže rozoznať nedisciplinovaného vodiča od toho slušného.

monitorovanie vozidla
Aplikácia monitorovanie vozidla vám poskytuje dôležité informácie

Skryté údaje

Okrem údajov dodávaných v reálnom čase, ktoré umožňujú systému monitorovanie vozidla sledovať výkon a polohu, sa veľa údajov ukladá aj lokálne vo vozidlách v cloudovom úložisku. Tieto údaje, o ktorých vodič ani nevie, môžu poskytnúť zaujímavý prehľad o fungovaní flotily. Moderný analytický softvér dokáže zostaviť tabuľku s údajmi, aby vám ukázal niektoré zaujímavé fakty a čísla vo forme interaktívnych grafov o pokroku alebo poklese vašich aktivít. Napríklad spotrebované palivo vo vašom vozovom parku minulý mesiac oproti tomuto mesiacu.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár