Anténny zosilovač na zlepšenie zvukového systému vo vašom vozidle Anténny zosilovač na zlepšenie zvukového systému vo vašom vozidle
Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /  Produkty  /   Anténny zosilovač na zlepšenie zvukového systému vo vašom vozidle

Anténny zosilovač na zlepšenie zvukového systému vo vašom vozidle

Anténny zosilovač na zlepšenie zvukového systému vo vašom vozidle

Šum z autorádia nie je nikomu sympatický. Za volantom nám neraz práve autorádio plní funkciu jediného mediálneho nosiča. Zrozumiteľnosť prejavu je teda podmienkou a výraznosť tónov príjemným spestrením. Pre tieto zážitky za volantom odporúčame zaobstarať si anténny zosilovač. Aké kritériá a vlastnosti rozhodujú o jeho kvalite?  

Na čo slúži anténny zosilovač?  

S myšlienkou na anténny zosilovač sa najskôr zahrávame, keď nám nie je postačujúci zabudovaný nízkofrekvenčný zvukový systém, ale ho chceme čo najviac vylepšiť. Pozor ale, zárukou úspechu nie je ani výmena sériového autorádia za novší model pre váš typ vozidla. Aj po výmene môžete „narážať“ na slabý signál až šum.  

Prelaďovanie staníc ani úprava hlasitosti zatiaľ na kvalite zvuku nič nezmenili? Jednoznačne potrebujete anténny zosilovač, ktorého hlavnou funkciou je korigovať vstupný signál na požadovanú úroveň. „Slušný“ príjem signálu neobmedzujeme len na oblasti so zhoršeným pokrytím. V našom záujme by malo byť znižovanie kolísavých tónov a šumu počas celej jazdy.  

anténny zosilovač
Anténny zosilňovač DIN – DIN 12dB

Anténny zosilovač podľa vlastných preferencií  

Nie je zosilovač ako zosilovač, a preto je prvou podmienkou výberu počet reproduktorov a subwooferov, ktoré budeme zapájať. Najväčší záujem aktuálne pretrváva o anténne zosilovače na subwoofer. Na tie môžete použiť 4-kanálové rovnako ako aj na iné reproduktorové systémy v aute. Na subwoofery na mostové pripojenie sú vhodné aj dvojkanálové zosilovače. Vyznačujú sa dostupnejšou cenou a nižšou spotrebou energie.  

Vyberať si môžeme aj v rámci tried zosilovačov na analógové a digitálne používanie. Samozrejme, pri digitálnych zosilovačoch už hovoríme o lepšej technickej, ale zložitejšej konštrukčnej stránke.  

anténny zosilovač
Anténny zosilňovač 2x FAKRA – DIN profi

Kde nájsť a vôbec načo hľadať výkonnú špičku anténnych zosilovačov?   

Ani pri anténnych zosilovačoch sa netreba nechať zlákať všetkými atraktívnymi parametrami. Tu konkrétne ide o parameter maximálneho výkonu. V praxi tento výkon trvá, zosilovač ho produkuje menej ako 1 s. Podstatný je RMS, nie Max výkon. RMS produkuje zosilovač po celú dobu. V dostupných modeloch sa frekvenčný rozsah bežne pohybuje od 20 – 20 000 Hz.   

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár