Parkovacie senzory – sledujú to, čo vy nestíhate - Party-Time Parkovacie senzory – sledujú to, čo vy nestíhate - Party-Time
Home   /   Najlepšie články  /  Produkty  /   Parkovacie senzory – sledujú to, čo vy nestíhate

Parkovacie senzory – sledujú to, čo vy nestíhate

Parkovacie senzory – sledujú to, čo vy nestíhate

Kupovať parkovacie senzory je každým rokom náročnejšie. Preto nie je nikdy dosť užitočných rád, ktoré nám pomôžu zorientovať sa v ponuke. To, že sme postupovali správne a nekúpili si hneď „mačku vo vreci“, zistíme, keď každým ďalším cúvaním budeme so svojím výsledkom spokojnejší.

Na trhu sú už aj také, ktoré vraj zaparkujú úplne samy, no na čo by nám potom boli naše dlhoročné šoférske zručnosti? Chceme sa predsa zlepšovať a uvedomujeme si, že parkovacie senzory sú len doplnkovou záležitosťou. Takou, ktorá nás podrží v situáciách, ktoré sú priam nad ľudské možnosti.

parkovacie senzory
V niektorých prípadoch dokážu senzory na parkovanie priam zachrániť ľudský život.

Čo nasnímajú, nenechávajú si len pre seba

Nie nadarmo sa predsa o parkovacích senzoroch vraví, že sledujú okolie z takého uhla, kam ľudské oko nemá šancu dovidieť. A spoliehať sa len na intuíciu či napomenutia od spolucestujúcich nie je taktiež ideálnym riešením. Aj pri výbere tejto doplnkovej sady musíte mať jasné, čo konkrétne požadujete.

Potrebujete sledovať okolie len pri cúvaní alebo vám záleží na úplne bezchybnom zaparkovaní? Vtedy je nutné mať systém senzorov umiestnených v zadnom aj v prednom nárazníku. Ak prihliadate na každý detail, určite sa neuspokojíte len s hocijakým modelom. Na trhu sú už nové parkovacie senzory, ktoré sa montujú z vnútornej strany nárazníka a nevyčnievajú nad jeho obrys.

Veľmi atraktívny vzhľad dosiahnu aj pomocou dvoch veľmi tenkých vrstiev laku. Aj keď ide o malú veľkosť a montážny priemer nových sád nepresahuje ani 18 mm, nie sú predsa na to, aby autu uškodili.

senzory na parkovanie
Doprajte si pohodlné a bezpečné parkovanie.

Záleží aj na tom, ako parkovacie senzory pracujú

Asistent cúvania pracuje hneď po zaradení spiatočky a základným je princíp sonaru. Len tak 8 zapustených senzorov v nárazníku okamžite začne vysielať ultrazvukové vlny do blízkeho okolia. Vlny sa po každom odraze od najbližšej prekážky vrátia a systém takto vyhodnocuje aktuálnu vzdialenosť.

Ako varovné upozornenie slúži akustická signalizácia. Nové parkovacie senzory sa bežne „zahrávajú“ s prekážkami do vzdialenosti 1,8 m. Za „nulovú“ vzdialenosť sa považuje 0,3 m. Takisto sa netreba spoliehať len na možnosti nových technológií, pretože ani tá nie je všemohúca. Len aby vás neprekvapilo, že senzory nenasnímali kolesá bicykla, zviera (v pohybe) alebo zakotúľanú loptu. Na takéto situácie nechceme radšej ani pomyslieť, no stávajú sa. Nie je preto rozumné šetriť na tom, čo nám v istých chvíľach môže zachrániť život.  

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár