Home   /   Najlepšie články  /  Zdravie  /  Produkty  /   Bambusové plienky vs bavlnené plienky

Bambusové plienky vs bavlnené plienky

Bambusové plienky vs bavlnené plienky

Ak už sa raz mamička rozhodne baliť zadoček svojho dieťatka do látkových plienok miesto do plienok jednorazových, prípadne ich striedať, nevyhne sa rozhodovaniu, aký materiál bude pre jej dieťatko najlepší. V súčasnosti totižto na trhu nájdete nielen klasické bavlnené plienky, aké používali naše staré mamy, ale stretnete sa so širokou paletou farieb, vzorov, tvarov a najmä materiálov, z ktorých sú plienky ušité. Jeden z najsavejších a najmäkších materiálov je bambus. Bambusové plienky sa vďaka tomu tešia veľkej obľube. Plne nahradia bavlnenú plienku a sú dokonca niekoľkonásobne viac nasiakavé.

bambusové plienky

Bambusové plienky sú čoraz viac používanejšie

Tvary plienok

Bambusové plienky môžete nájsť ako štvorcové plienky, tvarované nohavičkové plienky, alebo skladané viacvrstvové plienky, tzv. prefoldy.  Tvarované bambusové plienky sú najčastejšou voľbou pri nočnom prebaľovaní, alebo pri väčších batoľatách, kde je potrebný dobre nasiakavý materiál. Bambusový materiál môže byť rôzny. Môže to byť super nasiakavé bambusové froté, bambusový flís, alebo jemnučká bambusová viskóza. Výrobcovia plienok tak majú dostatok možností ušiť plienku pre konkrétne potreby detí. Hrubšie nasiakavé materiály na nočné plienky, jemnejšie, no stále dobre nasiakavé materiály do denných plienok, ktoré tak môžu byť štíhlejšie. Zloženie tiež môže byť rôzne. Často na výrobných štítkoch plienok vidíte kombinácie bambusu s bavlnou, biobavlnou, alebo s konope. Máte veľa možností výberu, však? A to je dobre. Pretože potreby každého dieťatka sú iné a takto si každá mamička vyberie to, čo potrebuje.

bambusové plienky

Bambusové separačné plienky sú vyrobené zo 100% bambusového vlákna

Prečo bambusové plienky ?

A prečo práve bambus je tou správnou voľbou pri šití plienok? Bambus je prirodzene antibakteriálny a pri jeho pestovaní nie je potrebné používať pesticídy ako napríklad pri pestovaní konvenčnej bavlny. Je považovaný za najrýchlejšie rastúcu rastlinu, niektoré druhy bambusu dokážu vyrásť až 1-2 metre za deň. Po zrezaní znova vyženie výhony z koreňov, nie je potrebné bambus znova vysádzať. Preto je bambus výborný z hľadiska udržateľnosti rozvoja. A keďže je bambusová viskóza antibakteriálna, veľmi nasiakavá, teplotne stála a 100% prírodná, pre plienky je ideálna. Takže pre mňa bambusové plienky určite áno. Sú antibakteriálne (teda žiadne vyváranie), mäkučké, výborne nasiakavé a mám veľa možností výberu. A skúsili ste už bambusové tričko? Ja áno, ale o tom až nabudúce.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár