Aké sú tie správne šaty na promócie? Podľa čoho ich vyberať? Aké sú tie správne šaty na promócie? Podľa čoho ich vyberať?
Home   /   Zábava  /  Móda  /   Vyberáme vhodné šaty na promócie

Vyberáme vhodné šaty na promócie

Vyberáme vhodné šaty na promócie

Začiatok leta na prelome mesiacov jún a júl je významným obdobím pre študentov vysokých škôl, ktorí práve v tomto čase oficiálne ukončia svoje niekoľkoročné štúdium a preberú vytúžený diplom počas slávnostnej atmosféry promócií. Promócie sú formálnym odovzdávaním vysokoškolských diplomov a keďže ide o naozaj slávnostnú a oficiálnu príležitosť, ktorá musí mať istú úroveň, vyžaduje sa dodržiavanie istej etikety aj v prípade vhodného oblečenia na túto udalosť. Slávnostné šaty by v prípade promócií mali byť striedmejšie bez prehnaných ozdôb a ligotavých flitrov a ani s dĺžkou či výstrihom šiat by sa to nemalo preháňať. Nevhodné sú mini-šaty bez ramienok s holým chrbtom, ale aj dlhé v podobe slávnostnej róby, ktoré sú skôr vhodné na stužkovú slávnosť ako promócie.

šaty

Krátke šaty na promócie

Šaty na promócie musia odrážať dôstojnosť tejto významnej udalosti

Či už sa na promócie chystáte ako pozvaný hosť, alebo sú promócie priamo vašim veľkým dňom, kedy preberiete diplom, je dôležité prípravu na tento deň nepodceniť a celý svojím outfitom a topánkami mu prejaviť patričnú vážnosť a dôstojnosť, ktorú si zasluhuje. Promócie predsa nie sú žiadnou všednou či každodennou záležitosťou. Šaty alebo sukňový kostým, ktorý zvolíte by mal mať dĺžku približne po kolená alebo len tesne nad a aj materiálom by mal byť o triedu vyššie, ako sú napríklad len klasické letné. Ideálne sú decentné puzdrové alebo ako sa hovorí malé, jednoduché čierne kokteilky, ktorými nikdy nič nepokazíme.

šaty

Elegantné, jednoduché a štýlové

V akej farbe zvoliť elegantné šaty na promócie?

Okrem čiernej klasiky môžeme svoje elegantné oblečenie na promócie zvoliť aj v živších farbách, vhodná je napríklad modrá, biela, béžová či púdrová (napr. elegantné modré SAF puzdrového strihu alebo čierne šaty s elegantným previazaním v páse z kolekcie LEMONIADE od WOMAN-STORE). Dôležité je aj to, aby ste sa v šatách cítili príjemne a pohodlne a výber farby aj strihu šiat vždy prispôsobte typu svojej postavy.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár