Toner sa dá šetriť rôznymi spôsobmi - Party-Time Toner sa dá šetriť rôznymi spôsobmi - Party-Time
Home   /   Zábava  /  Produkty  /   Toner sa dá šetriť rôznymi spôsobmi

Toner sa dá šetriť rôznymi spôsobmi

Toner sa dá šetriť rôznymi spôsobmi

Toner možno nie je taký vzácny tovar, ale rozhodne sa oplatí vyhnúť jeho plytvaniu. Atramentové tonery môžu vyschnúť napríklad v dôsledku zriedkavého používania. Tento problém môžete redukovať občasným spustením testu atramentu – zabránite tak vyschnutiu alebo upchatiu atramentových kaziet. Peniaze vám môže ušetriť aj správny výber režimu tlače. Okno tlače, ktoré sa objaví na obrazovke počítača, má k dispozícii hneď niekoľko možností. Hľadajte možnosti, ktoré využívajú menej atramentu. Vyhraďte si najlepšiu tlač pre finálne kópie a položky prezentované v profesionálnom prostredí. Nie je potrebné plytvať atramentom na internú kópiu, ktorá skončí v súboroch. Tiež niektoré typy písma spotrebujú viac atramentu ako iné. Times New Roman, Courier a Garamond sú solídne voľby, pokiaľ ide o spotrebu atramentu a tonera, zatiaľ čo Arial spotrebuje atrament oveľa rýchlejšie.

toner
Šetrite svoj toner správnymi nastaveniami

Toner a princíp tlače

A ako teda funguje toner v modernej tlačiarni? Kazety v atramentovej tlačiarni sú zložené zo série malých komôr, z ktorých každá obsahuje vykurovacie teleso. Elektrický prúd zahrieva prvok, čo spôsobuje bublinkovanie atramentu v komore. Zvýšenie tlaku vytlačí na papier kvapôčku atramentu z požadovanej farebnej komory. V laserovej tlačiarni zasa laserový lúč skenuje tam a späť cez valec vo vnútri tlačiarne a vytvára vzor statickej elektriny. Laser vytvára oblasti so záporným nábojom všade tam, kde by sa mal použiť čierny atrament. Toner má kladný elektrický náboj, takže môže byť spojený s časťami bubna fotoreceptorov, ktoré majú záporný náboj.

toner
Toner viete zrecyklovať spravidla zdarma

Prečo recyklovať prázdne tonery?

Keď je toner prázdny, mali by ste ho recyklovať. Prázdne tonery, ktoré skončia na skládkach, sa rozkladajú aj stovky rokov, zatiaľ čo tie recyklované môžu byť opäť vyrobené ako nové. Všetci hlavní výrobcovia tlačiarní majú programy na recykláciu, ktoré vám umožňujú posielať prázdne tonery späť a to bezplatne. Okrem toho je dnes možné nechať si dodať toner len vtedy, keď zariadenie hlási, že sa míňa. S takouto službou už nebudete mať nikdy v skrini kopy nepoužitých tonerov.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár