Kvalita spánku - Tehotenstvo Kvalita spánku - Tehotenstvo
Home   /   Zdravie  /   Tehotenstvo si vyžaduje kvalitný spánok

Tehotenstvo si vyžaduje kvalitný spánok

Tehotenstvo si vyžaduje kvalitný spánok

Tehotenstvo je pre ženu obdobie obrovských zmien. Na začiatku sa prejavuje nevoľnosťou a zvýšenou únavou, zmenou chutí, neskôr sa už začína prejavovať aj vizuálne. Čiže s rastom dieťaťa rastie aj brucho. Narastajúcu hmotnosť cítia nie len nohy ale aj chrbát, kríže.

Tehotenstvo – zmeny, problémy a nové návyky

Aj spánok sa u mnohých tehotných žien stáva viac a viac nepohodlnejším. Žena v tehotenstve potrebuje kvalitný spánok a dostatok oddychu. Človek by mal v priemere spať 8 hodín denne. Hoci u tehotných žien to býva problém, tehotenstvo určite nie je správny čas na skracovanie doby spánku. Preto dobrý matrac je v domácnosti, kde čakajú prírastok úplným základom. Kvalitný matrac by však mal mať každý. Pohodlný spánok totiž zabezpečí načerpanie dostatočnej energie do nasledovného dňa.

tehotenstvo

Tehotenstvo a trimestre

Tehotenstvo žene neprináša len fyzické zmeny, ale núti ju samotnú pristúpiť k iným návykom. Tým je napríklad zmena polohy pri spánku. Pre tehotné ženy sa stáva pohodlnejším spánok na boku. Rozšírené boky môžu spôsobiť bolesť chrbta, bokov ale aj bolesť pliec či chrupaviek na ušiach. Kvalitný matrac však v tomto môže výrazne pomôcť. Telo v tehotenstve potrebuje dostatočnú oporu tela. Starý matrac, ktorý už je na niektorých miestach deformovaný, vám túto oporu ale určite nedá. Preto je vhodné porozmýšľať o investícii a zakúpiť jeden nový. Ten vám bude slúžiť nie len počas tehotenstva ale niekoľko rokov potom.

Vhodná voľba matraca

Matrac by nemal byť príliš tvrdý, ale ani veľmi mäkký. Vhodným riešením je zvoliť zlatú strednú cestu. Ideálny matrac sa dokáže telu prispôsobiť. Mnohé ženy, ktoré už tehotenstvo absolvovali, odporúčajú matrac s pamäťovou penou. Tiež je dôležité aby bol matrac dostatočne veľký, aby žena mohla v noci pohodlne meniť polohy a nebola obmedzovaná svojou „polovičkou“. Dobrý matrac si budete pochvaľovať aj keď tehotenstvo skončí. Malé dieťa vám totiž nedopraje toľko spánku na koľko ste boli zvyknuté, preto využiť treba každú chvíľku, ktorú budete mať k dispozícii.

Tags

Fredy
Som začínajúci blogger a kedže som znamenie strelec tak ako pri všetkom v živote, aj pri bloggovani sa budem snažiť trafiť do čierneho.
Súvisiaci článok

Pridať nový komentár