TCL - plavby medzi Viedňou a Bratislavou TCL - plavby medzi Viedňou a Bratislavou
Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /   TCL – luxusné cestovanie medzi dvomi hlavnými mestami

TCL – luxusné cestovanie medzi dvomi hlavnými mestami

TCL – luxusné cestovanie medzi dvomi hlavnými mestami

Výletné lode, ktoré sú častokrát celkom luxusne vybavené, ponúkajú perfektné, nové zážitky, ktoré sa spájajú s cestovaním, môžete spoznať nové mestá a prístavy.

Cestovanie inak s TCL (Twin City Liner)

Takou lacnejšou a časovo menej náročnou alternatívou sú plavby po Dunaji z Bratislavy do Viedne s lodnou linkou TCL. TCL môžete využívať aj pri pravidelnom cestovaní do Viedne, ktoré je oveľa pohodlnejšie ako cestovanie v autobusoch, a praktickejšie ako šoférovanie auta. Ak cestujete pracovne, čas strávený počas plavby na lodi môžete využiť napríklad na prípravu na pracovné stretnutie, prečítanie si emailov, vybavenie si telefonických hovorov, prípadne ak cestujete skoro ráno, v pokoji si môžete vychutnať raňajšiu kávu a niečo malé pod zub. Pri tom všetkom sa vám bude premietať krásna scenéria mesta Bratislava, hradu Devín a jeho okolia, či mesta Hainburg. Toto všetko, čo získate plavbou s TCL, sa vám pri cestovaní inou formou nepodarí.  Ak je slnečné počasie, túto scenériu si môžete užiť priamo na čerstvom vzduchu posedením na vonkajšej palube TCL.

TCL je ideálne využívať aj na rôzne firemné akcie, pracovné stretnutia, špeciálne udalosti, oslavy či romantické prekvapenie.

O Bratislave…

Bratislava je kultúrne mesto. Nachádza sa tu mnoho múzeí, galérií, divadiel a rôznych vedeckých inštitúcií. Bratislava je však aj zaujímavým centrom pre turizmus, je tam niekoľko zelených parkov, ZOO, konajú sa tam pravidelné podujatia, v miestnych reštauráciách môžete ochutnať kulinárske aj tradičné špeciality a v neposlednom rade spomenieme aj zábavu – nočný život v Bratislave ponúka niekoľko zábavných barov a nočných klubov so zameraním na tanečnú či rockovú hudbu.

Centrum mesta je pamiatkovou zónou. Uličky sú kameňom dláždené a v každej z nich nájdete kus histórie. Architektúra nesklame, či už ide o jadro mesta alebo samotný Bratislavský hrad a podhradie, čo patrí medzi pamiatkové rezervácie.

O Viedni…

tcl

Cestovanie s TCL si určite obľúbite

Viedeň je krásne historické mesto, a preto nie je prekvapením, že zámok Schönbrunn je najnavštevovanejšou pamiatkou. Od roku 1996 je tento zámok zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Vo Viedni však nájdete aj iné zaujímavosti ako skutočne unikátne ZOO, ruské koleso Riesenrad, múzeum Albertine a iné umelecko-historické múzeá, Cisárske apartmány či Dom mora.

S TCL môžete pri plavbe loďou navštíviť obe tieto mestá naozaj originálnym spôsobom. Či už počas vašej dovolenky, víkendového pobytu alebo pracovnej prestávky.

Tags

Fredy
Som začínajúci blogger a kedže som znamenie strelec tak ako pri všetkom v živote, aj pri bloggovani sa budem snažiť trafiť do čierneho.
Súvisiaci článok

Pridať nový komentár