Tanec - naučiť za základné tanečné kroky sa zíde na celý život. Tanec - naučiť za základné tanečné kroky sa zíde na celý život.
Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /  Svadba  /   Tanec nás sprevádza celým životom, takže určite nevynechajte svoj venček!

Tanec nás sprevádza celým životom, takže určite nevynechajte svoj venček!

Tanec nás sprevádza celým životom, takže určite nevynechajte svoj venček!

Tanec už dlhé roky tvorí súčasť prípravy budúcich maturantov na stužkovú slávnosť. Táto príprava, resp. tanečné kurzy, ktoré budúci maturanti absolvujú, sa tiež zvyknú označovať ako „venček“ a hoci dnes už mnoho stredných škôl od tejto tradície upúšťa, stále sa nájde veľké množstvo tých, kde i naďalej pretrváva. Ako to teda je v tomto prípade? Je venček len zbytočne vyhodenými peniazmi rodičov alebo ponúka našim teenagerom aj niečo viac ako len oboznámenie sa so základnými tanečnými krokmi?

tanec2

Tanec a lekcia spoločenského správania v jednom – to je maturitný venček

Tanec nielen na stužkovú slávnosť

Samozrejme, pri venčeku ide hlavne o to, aby sa žiaci naučili niekoľko základných druhov tanca a tanečné kroky, ktoré sa im zídu nielen počas stužkovej slávnosti, ale aj v budúcom živote. Typickým príkladom je svadba, kde budúci manželia častokrát ešte pred prvým mladomanželským tancom musia absolvovať niekoľkomesačné tanečné kurzy, aby vedeli ako sa správne pohybovať, keď budú oči všetkých prítomných hostí upreté iba na nich. Ak však už v mladosti absolvujete takýto tanečný kurz v rámci školy, svadobný tanec by pre vás už nemal byť žiadnym problémom a tak nielenže ušetríte na tanečnom kurze, ale určite si šplhnete aj v očiach svojho partnera.

Výnimkou však nebývajú ani plesy, kde sa tiež vyžaduje určitá znalosť základných spoločenských tancov. A tak občas stačí vysvetliť váhavým budúcim maturantom, že absolvovať venček sa im určite oplatí, pretože, čo ak si ich budúca pracovná pozícia bude vyžadovať aj účasť práve na takýchto plesoch?

tanec3

Svadobný tanec je prvou skúsenosťou, ktorú pár absolvuje ako manželia. Kurz spoločenských tancov teda netreba podceniť

Tanečný kurz a lekcia slušného správania v jednom

Venček však nenaučí deti iba čo je to tanec, ale aj čo je to slušné správanie. V rámci tanečných kurzov sa totižto častokrát preberá aj spoločenská etiketa a tak žiaci dostanú aj zopár lekcií o tom, aké správanie sa vo vyššej spoločnosti vyžaduje a aké, naopak, nie je vhodné, či o tom, ako sa má správne stolovať.

A záver?

Ovládanie základných tanečných prvkov a slušného správania však ešte ani zďaleka nie je všetko, čo taký predmaturitný venček môže žiakom ponúknuť. Po prekonaní prvotnej hanblivosti si totižto zaručene užijú aj veľa zábavy a smiechu so svojimi spolužiakmi a na chvíľu tiež zabudnú na učenie a stres z blížiacich sa maturít. Absolvovať venček sa teda určite oplatí!

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár