Skrine na zbrane nevlastnia len poľovníci - Party-Time Skrine na zbrane nevlastnia len poľovníci - Party-Time
Home   /   Zdravie  /  Produkty  /   Skrine na zbrane nevlastnia len poľovníci

Skrine na zbrane nevlastnia len poľovníci

Skrine na zbrane nevlastnia len poľovníci

Majiteľov zbrojných preukazov neustále pribúda a aj záujem o vlastnenie krátkej alebo dlhej strelnej zbrane vo verejnosti narastá. Vo väčšine prípadov sú to poľovníci. Veľkú skupinu tvoria aj ľudia, ktorí potrebujú strelnú zbraň na osobnú ochranu, nadšení zberatelia historických strelných zbraní  a priaznivci športovej alebo rekreačnej streľby. Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny patríte, musíte použiť špeciálnu skrinku alebo skrine na zbrane, ktoré spĺňajú zákonné požiadavky. Vopred si naštudujte, aký je legislatívny rámec a čo treba zvážiť pri nákupe takéhoto bezpečnostného zariadenia. Rozumné je vedieť vopred, aké požiadavky by mala spĺňať aj tá vaša skriňa na zbrane.

skrine na zbrane
Skrine na zbrane chránia pred náhodnými incidentami

Skrine na zbrane jedno alebo dvojdverové 

    Bezpečnostné skrine na dlhé a krátke zbrane majú prevažne jednoplášťovú konštrukciu z oceľového plechu a dvojplášťové dvere. Niektoré typy majú celú konštrukciu dvojplášťovú. Opierky na hlavne zbraní môžu byť pevné alebo samostatne výškovo prestaviteľné, prípadne sú drevené a pokryté filcom. V spodnej časti môže byť drevená vložka s drážkami, pokrytými filcom, alebo textilná výstelka. Opierkou a drážkami je zaistené bezpečné a stabilné uloženie zbraní. Vzdialenosť opierok od zadnej steny skrine vytvára dostatok priestoru na uloženie zbraní aj s namontovaným optickým zameriavačom. Skrine na zbrane sa dodávajú v jednodverovom alebo dvojdverovom prevedení.  

skrine na zbrane
Skrine na zbrane vám vylepšia váš spánok

Typ bezpečnostného zámku 

     Bezpečnostné skrine na zbrane majú rôzne možnosti uzamykania. Kľúčový trezorový zámok s obojstranným kľúčom je všeobecne známy a najčastejšie používaný spôsob uzamykania trezorov. Mechanické kombinačné zámky sú založené na kombinácii troch alebo štyroch dvojčísiel v závislosti od bezpečnostnej triedy, ktoré sa dajú ľubovoľne meniť. Používajú sa ako náhrada trezorového kľúčového zámku alebo ako prídavný istiaci zámok. A čo treba zvážiť pri výbere skrine na zbrane? Špecializované predajne a výrobcovia ponúkajú veľký výber skríň na uloženie strelných zbraní a streliva. Všetky modely musia spĺňať normy odolnosti uvedené v predpisoch a musia byť vybavené modernými bezpečnostnými prvkami, ktoré chránia interiér pred neoprávneným prístupom.  Ak chcete výbavu skrine dokonale zladiť so svojimi potrebami, venujte pozornosť nasledujúcim vlastnostiam jednotlivých produktov. Je to najmä veľkosť  a rozmery skrine, počet držiakov zbraní a typ bezpečnostného zámku. 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár