Puškohľady a ďalekohľady sú ako dobrý tím - Party-Time Puškohľady a ďalekohľady sú ako dobrý tím - Party-Time
Home   /   Voľný čas  /  Produkty  /   Puškohľady a ďalekohľady sú ako dobrý tím

Puškohľady a ďalekohľady sú ako dobrý tím

Puškohľady a ďalekohľady sú ako dobrý tím

V súčasnosti väčšina nadšencov pre akékoľvek strelné zbrane používa na väčšine svojich zbraní nejaký druh optického zameriavacieho zariadenia. Buď kolimátor alebo puškohľad. Pripevnia si ich nielen na svoje pušky či vzduchovky, ale aj brokovnice a ručné strelné zbrane. Jedným z podstatných dôvodov je jednoduchosť a presnosť streľby.   

Mierenie cez optický zameriavač o dosť eliminuje zložitosť zoraďovania železných mieridiel. Pri kovových mieridlách ich musíte s vaším cieľom zosúladiť. Pri streľbe s puškohľadom jednoducho namierite zameriavací nitkový kríž priamo na cieľ. Vhodná optika zaručí jednoduchšiu streľbu než keby ste strieľali s klasickými mieridlami. Väčšina puškohľadov zväčšuje, váš cieľ sa zdá byť bližšie, čo vám umožňuje presnejšiu streľbu.

puškohľady
Zväčšenie nie je jediná metrika, na ktorú pri výbere máte pozerať

Výber modelov puškohľadov je obrovský

Začínajúci strelci môžu byť ohromení obrovským výberom ďalekohľadov a puškohľadov na našom trhu. Vybavených pestrou škálou funkcií  a špecifikácií, ktoré je potrebné zvážiť pri nákupe dokonale vhodného puškohľadu práve pre tú vašu zbraň. Puškohľad premení vašu pušku na presnejšiu strelnú zbraň. Tá musí byť spoľahlivá hlavne v prípade ak lovíte voľne žijúcu zver. Zabezpečí humánne umiestnenie strely, odolá spätnému rázu, poveternostným vplyvom a nárazom. Dokonca aj ťahaniu cez lesnú húštinu a odolá nečistotám pri plazení sa do streleckej pozície.

puškohľady
S puškohľadom sa stáva streľba presnejšia

Veľkosť, hmotnosť a presnosť

Väčšina moderných športových pušiek sa považuje za mobilné strelné zbrane. Dá sa ľahko prakticky nosiť prevesená cez rameno. Výber konkrétneho modelu puškohľadu je z princípu o niečo zložitejší než voľba vhodného ďalekohľadu. Do úvahy prichádza na zváženie niekoľko parametrov. Tým hlavným je samozrejme zväčšenie. Aj tu záleží na tom, na aké vzdialenosti hodláte strieľať. Puškohľady so zväčšením 10x a viac sa hodia len na streľbu na naozaj veľké vzdialenosti. Často postačia napríklad len trojnásobné zväčšenie.

Ďalším parametrom je priemer objektívu puškohľadu. Platí, že čím väčší priemer, tým lepší obraz a zároveň aj vyššia hmotnosť puškohľadu. Príliš ľahké puškohľady naznačujú, že sú možno vyrobené z menej kvalitných materiálov. Puškohľad musí byť vodotesný. A tu sa opäť oplatí uprednostniť kvalitu pred nižšou cenou.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár