Prečo práve slnečné okuliare Ray-Ban? - Party-Time Prečo práve slnečné okuliare Ray-Ban? - Party-Time
Home   /   Zdravie  /  Produkty  /   Prečo práve slnečné okuliare Ray-Ban?

Prečo práve slnečné okuliare Ray-Ban?

Prečo práve slnečné okuliare Ray-Ban?

V dnešných časoch by sme asi stretli len zopár našich známych, ktorí nemajú alebo nikdy nemali slnečné okuliare. Používané buď ako prepotrebná ochrana zraku ležiac niekde pri vode alebo aj ako módny doplnok svojho outfitu.  Občas nás možno napadne, vstúpiac do predajne alebo hľadajúc online niečo vhodné pre seba,  prečo sú niektoré okuliare také drahé. Vrátane obľúbených slnečných okuliarov Ray-Ban. Veď sú vyrobené iba zo skla, plastu a niekoľkých drobných spojovacích skrutiek. V dnešnej dobe môžu slnečné okuliare, najmä tie od renomovaných luxusných značiek stáť ľahko až niekoľko stoviek euro. Platí to dokonca aj pre slnečné okuliare Ray-Ban. V závislosti od modelu, pre ktorý sa rozhodneme a kúpime si ho. 

slnečné okuliare Ray-Ban
Slnečné okuliare Ray Ban RB 3584N 001/1958

Prvé slnečné okuliare Ray-Ban už v r.1937 ? 

   V roku  1863 založil v New Yorku John Jacob Bausch, nemecký prisťahovalec, a jeho americký podporovateľ Henry Lomb spoločnosť Bausch&Lomb. Špecializovala sa na dovoz a výrobu okuliarov, mikroskopov, ďalekohľadov a teleskopov. Spoločnosť dodávala svoje výrobky hlavne americkej armáde. Vojaci túto firmu požiadali v 30. rokoch minulého storočia o návrh ochranných okuliarov pre svojich pilotov. Mali hlavne chrániť ich zrak pred škodlivým slnečným žiarením, s ktorým sa stretávali vo výškových bojoch. Spoločnosť vyvinula tmavozelené okuliare s plastovým rámom v tvare slzy, ktoré nazvali „Anti-Glare“. V nasledujúcom roku 1937 spustili produkciu okuliarov v „leteckom štýle“ v drôtovom ráme.  Tento názov slnečných okuliarov bol pri sprístupnení výrobku širokej verejnosti nahradený chytľavejším názvom „Ray-Ban“. Zrodila sa legenda slnečných okuliarov Ray-Ban. 

slnečné okuliare Ray-Ban
Slnečné okuliare Ray Ban RB 3016 901/58 51

Klasické, zrkadlové alebo polarizované? 

  Je len samozrejmé, že tento obľúbený typ slnečných okuliarov prešiel svojim vývojom a mnohými zmenami. Sú charakteristické nielen výnimočnou kvalitou ale aj chytľavou módnou štýlovosťou a nadčasovosťou. Na trhu je k dispozícii široká ponuka rôznych modelov tejto značky. Rôzne typy dámskych, pánskych alebo aj detských modelov slnečných okuliarov Ray-Ban sa hodia nielen na bežné nosenie ale  aj na výnimočné príležitostné situácie. Najznámejšími sú modely Aviator, Wayfarer, Clubmaster a v dnešných časoch asi hlavne model Round. Tieto ikonické okuliare typu Round, pripomínajú neopakovateľnú atmosféru 60-tych rokov. Sú obľúbené najmä medzi tvorivými osobnosťami, ktoré chcú upútať. Okoliu  ukázať, že sú tu aj so svojim  jedinečným štýlom obliekania a prezentácie samých seba.. 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár