Pracovný odev pre vašu bezpečnosť - Party-Time Pracovný odev pre vašu bezpečnosť - Party-Time
Home   /   Móda  /  Zdravie  /  Produkty  /   Pracovný odev pre vašu bezpečnosť

Pracovný odev pre vašu bezpečnosť

Pracovný odev pre vašu bezpečnosť

Pracovný odev je nepostrádateľnou výbavou tak ako pre pracovníkov v profesionálnych prevádzkach, tak aj pre domácich majstrov, ktorí hľadajú kvalitné pracovné odevy do každého počasia. Okrem samotného odevu sú však dôležité aj doplnkové prvky ako napríklad pevné a pohodlné  pracovné topánky. Medzi pracovnými odevmi sa dá nájsť aj veľa takých kúskov, ktoré sú vhodné aj na voľnočasové nosenie. Modely medzi bundami sú toho žiarivým príkladom. Na jesenné mesiace sú jednou z najlepších možností takzvané softshell bundy.

pracovný odev
Softshellová pánska pracovná bunda

Čo je Softshell bunda?

Jedná sa o bundy, ktoré sú tvorené špeciálnou vrstvou tkaniny v najvrchnejšej oblasti. Táto tkanina sa vyznačuje jednostrannou priepustnosťou, vďaka ktorej sa k vám nedostane zima či vlhko, odvetrávanie smerom zvnútra ale funguje. Bundy tak dokážu poskytnúť teplo a pohodlie bez zbytočného potenia sa a zároveň ochránia tak ako pred vetrom, tak aj pred slušným množstvom dažďa. Väčšinou sa vyrábajú v športových strihoch, takže okrem pracovného využitia sú naozaj vhodné aj na bežné nosenie. Nezabudnite si kúpiť o trochu väčšiu veľkosť, pretože pod bundou budete občasne nosiť aj mikinu alebo sveter.

pracovný odev
Aj lesníci potrebujú svoj pracovný odev

Ako prať pracovný odev?

Ako iné odevy musia byť pravidelne prané aj pracovné nohavice, bundy alebo trička. Jednoduchý pracovný odev môžete síce vyprať doma v práčke, podľa druhu znečistenia to ale nie je vždy vhodné. Ak je pracovný odev znečistený rozpúšťadlami, farbami, lakmi, olejom, dechtom alebo chemikáliami, môže kontaminovať aj časti súkromnej bielizne. Z tohto dôvodu by sa nemal pracovný odev prať spoločne so súkromným oblečením. Osobitná pozornosť by mala byť venovaná ochrannému odevu. Musia spĺňať bezpečnostné vlastnosti a musí byť odborne udržiavaný, aby si uchoval dlhodobo svoju ochrannú funkciu. U výstražného ochranného odevu musí byť napríklad zaručená trvalá stálosť výstražných farieb a reflexný účinok. Ochranné funkcie, ktoré sa môžu u osobných ochranných prostriedkov každodenným používaním v priebehu času meniť, podliehajú pravidelnej kontrole a musia byť nepoškodené.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár