Kuchynské pracovné dosky pre náročných - aký materiál zvoliť? Kuchynské pracovné dosky pre náročných - aký materiál zvoliť?
Home   /   Bývanie  /   Pracovné dosky do kuchyne pre náročných

Pracovné dosky do kuchyne pre náročných

Pracovné dosky do kuchyne pre náročných

Asi väčšina ľudí, ktorí si v rámci rekonštrukcie bytu alebo aj v novostavbe rodinného domu, rozhodnú doplniť kuchynskú linku pracovnou doskou z kompozitného materiálu, pretože je tu šanca  farebne ju zladiť z  interiérovými farbami, ako aj so samotným kuchynským nábytkom. O tom, že kompozit je  veľmi odolný materiál, svedčí okrem iného aj fakt, že na neho výrobcovia dávajú mnohoročnú záruku. Okrem pracovných dosiek sa používa aj na obklady stien vďaka jeho tvárnosti a ľahkej spracovateľnosti. Vyrábajú sa z neho  napríklad drezy a ďalšie a typické doplnkové predmety do bytových interiérov.

pracovné dosky

Elegantná pracovná doska z masívu

Prírodný kameň, tvrdé drevo alebo nerez?

Komplexné riešenie moderného kuchynského nábytku pre tých náročnejších užívateľov obsahuje pracovné dosky z kameňa a masívneho dreva (neprt. z teaku) ako vhodne zabudované súčasti kuchynskej linky. A tí ešte náročnejší si môžu vybrať dokonca aj pracovnú dosku z nerezovej ocele alebo z kaleného skla, ktoré odoláva vysokým teplotám i chemikáliám a ľahko sa udržiava.

Aký materiál si teda zvoliť?

Najviac sa v domácnostiach objavujú laminátové pracovné dosky. Nielen preto, že sú lacnejšie ako iné materiály. Dobre sa opracovávajú a dá sa vybrať zo vzorov dreva, kameňa, mramoru, betónu alebo rôznych kovových povrchov. Svojim dekoratívnym a farebným spracovaním sú obohatením moderných kuchýň. Drevené dosky z masívu sú krásne, ale náchylné k opotrebovaniu.

pracovné dosky

Pracovná doska z kameňa

Nerezové a kamenné pracovné dosky

Farebných prevedení  a druhov dosiek existuje celý rad, ich obstarávacia cena sa však výrazne líši. Kameň je ale menej odolný proti chemikáliám, olejom a napríklad aj červenému vínu. Preto je vhodné ošetrovať ho špeciálnou impregnáciou. Aj tento materiál je možné opraviť prebrúsením. Nerezové pracovné dosky sa uplatňujú v moderných bytových interiéroch. Sú odolné voči mastnote aj vysokým teplotám. Pravdou je, že sa doska užívaním časom poškriabe, ale u nerezu sa s tým počíta, charakteristická patina mu nijako neuškodí. Tento materiál je takmer nezničiteľný , má vyššiu obstarávaciu cenu ale do supermodernej kuchyne patrí.

 

 

Tags

Fredy
Som začínajúci blogger a kedže som znamenie strelec tak ako pri všetkom v živote, aj pri bloggovani sa budem snažiť trafiť do čierneho.
Súvisiaci článok

Pridať nový komentár