Posteľné obliečky určujú kvalitu spánku - Party-Time Posteľné obliečky určujú kvalitu spánku - Party-Time
Home   /   Bývanie  /  Zdravie  /  Produkty  /   Posteľné obliečky určujú kvalitu spánku

Posteľné obliečky určujú kvalitu spánku

Posteľné obliečky určujú kvalitu spánku

Určite sa väčšina z nás večer teší na ten pocit, keď si ľahneme do postele a prikryjeme sa teplými a hebkými perinami. Dobre zvolené posteľné obliečky nám k tomu veľmi prispejú a výsledný spánok bude ako prechádzka ružovou záhradou. Na začiatku však stojí výber správneho materiálu a typu posteľnej bielizne. Na čo by sme sa teda mali hlavne zamerať? Každé správne obliečky by mali v prvom rade perfektne sedieť na konkrétnu perinu či vankúš. To znamená, že prvým kritériom výberu sú rozmery. Následne prichádza na rad materiál a aj dizajn obliečok zohráva svoju úlohu. Všetky tieto parametre by mali dokonale zodpovedať vašim požiadavkám. Pokiaľ nemáte úplnú istotu, že je váš výber správny, radšej hľadajte ešte chvíľu, aby stál výsledok skutočne za to. Na internete na vás čaká celá rada možností, medzi ktorými určite bude aj ten vysnívaný kúsok pre vašu posteľ.

posteľné obliečky
Saténové posteľné obliečky GOBELIN GOLD

Za kvalitu si jemne priplatíte

U posteľnej bielizne platí zvyčajne priama úmera: čím vyššia cena, tým lepšia kvalita. Za vyššiu cenu získate nielen väčšie pohodlie, ale obliečky sú spravidla aj odolnejšie a dlhšie vám vydržia. Lenže čo sa týka obliečok na leto, nie je zas úplne dobré riadiť sa výlučne iba cenou. Obliečky, v ktorých vám nebude dusno a teplo, kúpite už od niekoľko desiatok eur. Veľmi dôležité je aj skontrolovať si malý lístoček so zložením. Práve tam nájdete informácie ktoré rozhodnú, ako dobre sa vám v noci bude spať.

posteľné obliečky
V lete dbajte nato, aby boli posteľné obliečky priedušné

Nové materiály na trhu

Vlákno novej generácie neláka len módny priemysel, ale aj výrobcov posteľnej bielizne. Modal micro alebo napríklad lyocell sú látky, ktoré pri výrobe nezaťažujú prírodu a navyše vynikajú skvelými funkčnými vlastnosťami – napríklad práve priedušnosťou a vysokou absorpčnou schopnosťou. Lyocell, vyrábaný z celulózy dreva, je naviac odolný a málokedy sa prederie. Modal Micro zasa obstojí aj pri vyšších teplotách. Posteľná bielizeň z bambusu by mala byť povinnou výbavou každého alergika. Vlákno má totiž silné antialergické vlastnosti a prírodné antibakteriálne účinky.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár