Posteľné obliečky využívame po tretinu svojho života - Party-Time Posteľné obliečky využívame po tretinu svojho života - Party-Time
Home   /   Móda  /  Zdravie  /  Bývanie  /   Posteľné obliečky využívame po tretinu svojho života

Posteľné obliečky využívame po tretinu svojho života

Posteľné obliečky využívame po tretinu svojho života

Každý deň strávime v posteli asi tretinu času. Niekedy viac – niekedy menej, ale vo výsledku je to naozaj pomerne slušná porcia času z nášho života. Aj preto by nám nemalo byť ľúto kúpiť si kvalitné posteľné obliečky alebo kolekcie posteľnej bielizne. Dnes už máte na výber z veľkého množsta typov, farieb či materiálov, ktoré vám pomôžu pri vytváraní vašej vysnívanej postele. Kvalitné posteľné obliečky môžu znamenať rozdiel medzi blaženým spánkom a nocou strávenou nepohodlným hádzaním a otáčaním sa. Nehovoriac o tom, že ak vyberiete tie správne, tak svojmu priestoru dodáte osobitý ráz a štýl, ktorý prezradí viac o vašej osobnosti.

posteľné obliečky
Posteľné obliečky môžu byť stredobodom vašej spálne

Nebojte sa kombinovať vzory

Väčšina materiálov pre posteľné obliečky patrí do kategórie bavlny, hodvábu alebo ľanu. Všetky prírodné vlákna sú priedušné, a pomáhajú tak regulovať telesnú teplotu. Majú však špecifické funkcie, o ktorých môžete rozhodnúť podľa svojich osobných preferencií. Vzory posteľnej bielizne pokojne zmiešajte, neviažte sa na úplnú zhodu. Vyberte si primárny kus – napríklad obliečku na perinu, ktorá obsahuje vzor potlačených listov – tie majú veľa možností párovania. To vám umožní zmeniť vzhľad podľa sezóny jednoduchým striedaním sprievodných položiek. Keď máte vytvorenú svoju paletu vzorov a farieb, je ľahké a zábavné ich kombinovať pre sofistikovanejší vzhľad.

posteľné obliečky
Posteľné obliečky s listovým vzorom

Bavlnené posteľné obliečky

Lákavá a príjemná perina na posteľ je bezpochyby taká, ktorá je povlečená v obliečkach z čistej bavlny. Egyptská bavlna je jednou z najlepších, pretože je vyrobená z dlhého strižového vlákna, poskytuje hladký a svieži povrch. Vďaka neprekonateľnej všestrannosti, spoľahlivosti a pohodliu sa nemožno čudovať, že bavlna je jednou z najobľúbenejších prírodných látok na svete. Jej parametre sú ideálne pre vysoko kvalitné obliečky či obliečky na vankúš. Koniec koncov, bavlna je výkonná tkanina: priedušná ale absorpčná, mäkká ale neuveriteľne odolná. Bavlna je tiež prirodzene hypoalergénna, odolná voči zápachu a ľahko sa udržuje. Ponúka všetko, čo by ste od postele chceli, a to bez akýchkoľvek chemikálií potrebných na výrobu polyesteru.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár