Podskrinkový digestor pre vašu malú kuchyňu - Party-Time Podskrinkový digestor pre vašu malú kuchyňu - Party-Time
Home   /   Nezaradené  /  Bývanie  /   Podskrinkový digestor pre vašu malú kuchyňu

Podskrinkový digestor pre vašu malú kuchyňu

Podskrinkový digestor pre vašu malú kuchyňu

Podskrinkový digestor je odsávač vzduchu, ktorý sa montuje pod závesnú skrinku alebo voľne nad sporák. Perfektne sa hodí najmä do menších kuchýň, napr. v bytovkách. Jeho výhodou je určite cenová dostupnosť aj pre menšie domácnosti. Taktiež sa ľahko inštaluje a má kompaktné rozmery. Vďaka svojim menším rozmerom nezaberá veľa potrebného miesta v kuchyni a pôsobí nenápadne – a teda nenarúša vzhľad samotnej kuchyne.

Na druhú stranu však podskrinkové digestory nemajú až takú výkonnosť ako tie komínové alebo ostrovčekové. Taktiež sú typické svojim menej prepracovaným dizajnom.

podskrinkový digestor
Podskrinkový digestor je úplne nenápadný

Podskrinkový digestor a jeho parametre

Pri výbere digestora musíte hľadieť hlavne na jeho parametre. Dôležitý parameter je napríklad spôsob výmeny vzduchu. Podskrinkový digestor totiž funguje buď na princípe recirkulácie vzduchu alebo odťahu. Recirkulačné digestory odsávaný vzduch prečistia cez niekoľko filtrov a vrátia ho späť do miestnosti. Takýto digestor však nie je práve najpraktickejší. Jeho filtre treba pravidelne – minimálne dvakrát do roka meniť, je hlučnejší a zároveň menej výkonný. Pri odťahu podskrinkový digestor odvádza paru do ventilačnej šachty alebo do komína von. Pri týchto digestoroch je potrebné aby mali spätnú klapku, ktorá bráni vstupu studeného vzduchu z vonku dnu. 

Dôležitý je aj výkon digestora. Ten by mal byť priamo úmerný rozmerom kuchyne a mal by byť schopný vymeniť vzduch v kuchyni sedem až desaťkrát za hodinu. Čo sa hlučnosti týka, tá by nemala byť vyššia než 56 dB. Pre predstavu 80 dB je na úrovni vysávača, 50 dB na úrovni šepkania do ucha a 35 dB na úrovni tikajúcich hodín.

podskrinkový digestor
Digestor pod skrinkou sa hodí najmä ak potrebujete ušetriť miesto

Podskrinkový digestor a vzdialenosť od varnej dosky

Čo sa týka šírky digestora, tá by mala byť rovnaká, prípadne väčšia ako šírka vašej varnej dosky. Najčastejšie sa stretnete s digestormi v šírke 60 a 90 cm. Ideálna vzdialenosť medzi digestorom a varnou doskou závisí od typu varnej dosky. Pri tých elektrických to je okolo 65 cm. Pri plynových doskách sa odporúča vzdialenosť 75 cm.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár