Plavba po dunaji vás isto prekvapí - Party-Time blog Plavba po dunaji vás isto prekvapí - Party-Time blog
Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /  Zábava  /   Plavba po dunaji vás isto prekvapí

Plavba po dunaji vás isto prekvapí

Plavba po dunaji vás isto prekvapí

Dunaj je druhá najdlhšia rieka v Európe a preteká cez významné mestá s množstvom pamiatok a vedľa vzácnych chránených území. Plavba loďou je ideálny spôsob, ako vidieť krajinu z iného pohľadu než na aký ste zvyknutí. Z Bratislavy sa po Dunaji dostanete do oboch susedných veľkomiest – po prúde rieky do Budapešti a proti prúdu do Viedne. Jednou z najvyhľadávanejších atrakcií pre turistov je práve plavba  po dunaji do Viedne, ktorá trvá necelé 2 hodiny. Hlavne cez víkendy sú tieto plavby veľkým lákadlom a vyhľadávaným výletom pre všetky vekové kategórie.

plavba po dunaji
Plavba po Dunaji ponúka atraktívne pohľady

Zážitková plavba po Dunaji

Ak vás to príliš neťahá do susedného Rakúska, môžete pokojne ostať iba v rámci našej krajiny. Plavba loďou v okolí Bratislavy je tiež nezabudnuteľným zážitkom. Obľúbeným je výlet loďou k zrúcaninám hradu Devín, ktorý sa týči nad sútokom riek Dunaja a Moravy. Hrad Devín stojí na skale vo výške 212 m nad morom a je to naša národná kultúrna pamiatka. Výlet začnete pohľadom na historické centrum mesta, nábrežie a Bratislavský hrad, pokračovať budete pod Nový most a most Lafranconi k hradu Devín. Romantická plavba po Dunaji vám odhalí panorámu hlavného mesta aj tajné zákutia Dunaja priamo z lode. Je to úplne iný obzor a poskytne vám nezabudnuteľné pohľady.

plavba po dunaji
Plavba po Dunaji Twin City Linerom

Pre zážitky nemusíte cestovať ďaleko

Nič sa nevyrovná pocitu, keď vás len tak unášajú vlny, slnko sa odráža na hladine a vy máte vietor vo vlasoch. Plavba loďou je niečo, čo by si mal každý aspoň raz v živote vyskúšať. Ak vás nelákajú zahraničné dovolenky či spoznávať exotické krajiny, vyhliadkové plavby po slovenských riekach sú skvelým riešením. Nemusíte nikam ďaleko cestovať a úžasný zážitok budete mať aj pri plavbe loďou po Dunaji. Okrem toho podporíte domácu ekonomiku, ktorá to teraz potrebuje ako soľ. Počas sezóny sú lode plné turistov a mnoho ľudí sa na vyhliadkovú plavbu po Dunaji radi vracajú znova a znova.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár