Odborné núdzové otváranie trezorov - Party-Time Odborné núdzové otváranie trezorov - Party-Time
Home   /   Bývanie  /  Produkty  /   Odborné núdzové otváranie trezorov

Odborné núdzové otváranie trezorov

Odborné núdzové otváranie trezorov

Občas dochádza k situácii, kedy sa nám nedarí otvoriť náš trezor. Dôvodov a príčin môže byť niekoľko. Objektívnych aj subjektívnych. Môže sa stratiť kľúč od trezoru alebo zabudnúť číselná kombinácia kódu zámku. Niekto si môže dokonca nepamätať heslo  potrebné k otváraniu trezoru. Môžu sa vybiť batérie. Častou príčinou môže byť aj nejaké mechanické poškodenie bezpečnostného zámku. Zlomený kľúč, niečo zaseknuté vo vnútri zámku.  

    Pokiaľ si zaobstaráte nejaký typ trezoru je samozrejmosťou zapamätať si akým číselným kódom ho budete chcieť otvárať. Výrobcovia týchto bezpečnostných skriniek a trezorov ale počítajú s tým, že sa môže stať čokoľvek. Zákazník svoj kód zabudnete, trezor nebude spolupracovať, vybije sa mu baterka a podobne. Predovšetkým v hotelových zariadeniach musia prevádzkoví  manažéri riešiť prípady, keď hosť zabudne, aký kód vlastne zadal. Vtedy prichádza na rad odborné núdzové otváranie trezorov.

otváranie trezorov
Núdzové otváranie trezorov zvládnu iba odborníci

Núdzové otváranie trezorov  

     Núdzové otváranie trezorov sa vykonáva  podľa typu trezoru a príčin jeho nefunkčnosti niekoľkými spôsobmi:  

  • trezor sa otvorí bez poškodenia alebo 
  • núdzové otváranie trezoru má za následok jeho poškodenie a následne je nutná špeciálna oprava.  

     Trezory sa nedajú vždy otvoriť úplne bez poškodenia. V takom prípade špecialisti volia najšetrnejšie metódy na otváranie trezorových zámkov. Pred samotným objednaním núdzového otvorenia je dobré zistiť si minimálne výrobcu vášho trezoru.  Typ trezoru potom nahlásiť technikovi. O aký trezor sa jedná, či ide o trezor na kľúč, alebo trezor s elektronickým kódom, či trezor s mechanickým kombinačným  zámkom. 

otváranie trezorov
Otváranie trezorov bez kľúču nie je jednoduché ani pri menších trezoroch

Oprava trezorov po násilnom otvorení 

     Oprava trezorov sa vykonáva dvoma spôsobmi: 

  • oprava trezoru bez zachovania bezpečnostnej triedy; oprava sa vykonáva lacnejším spôsobom, ale trezor nespĺňa pôvodné požiadavky skúšobne alebo 
  • oprava trezoru so zachovaním bezpečnostnej triedy; oprava je finančne náročnejšia ale zabezpečí, že trezor má rovnaké parametre ako nový; k tejto oprave sa na požiadanie dokladá bezpečnostný certifikát. 

     V každom prípade musí byť núdzové otváranie trezorov zverené do rúk špecialistovi na túto problematiku. Nechať otvoriť trezor odborníkom  alebo využiť tzv. núdzové otváranie. Vykonávanie opráv trezorov sa má realizovať tak, aby ich zákazník mohol ďalej používať a nemusel investovať do kúpy nového trezoru. 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár