Ochutnávka vína sa presúva aj na internet - Party-Time Ochutnávka vína sa presúva aj na internet - Party-Time
Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /  Zábava  /   Ochutnávka vína sa presúva aj na internet

Ochutnávka vína sa presúva aj na internet

Ochutnávka vína sa presúva aj na internet

Ochutnávka vína je už po stáročia dôležitým marketingovým nástrojom, ktorý pomáha pestovateľom a distribútorom vín dostať ich značku do povedomia verejnosti. A zabezpečiť si tak rentabilitu v ich podnikaní v oblasti pestovania vínnej revy. Odborná aj laická ochutnávka    vín, odber vzoriek priamo u producentov a profesionálne hodnotenie vín je zaužívaným  prostriedkom na zvýšenie ich ocenenia. Prax degustácie vína na spotrebiteľskej úrovni je vo  všeobecnosti oveľa menej náročná ako degustácia vykonávaná odborníkmi na víno. Víno je obľúbeným nápojom odjakživa a jeho obľúbenosť ako každodenného nápoja narastá s rastúcou popularitou vína ako nápoja. Najobjektívnejšou formou ochutnávky vína je popisná analýza. Je ale dobré si uvedomiť, že ako aj v mnohých iných oblastiach gastronómie, aj tu zohráva značnú úlohu subjektivita a skúsenosti. Tak profesionálnych degustátorov ako aj občasných nadšených ochutnávačov vínneho moku.

Ochutnávka vína
Ochutnávka vína je spoločenskou akciou

Ochutnávka vína nielen v pivničkách 

     Majitelia menších vinohradov, charakteristických vínnych pivníc ako aj predajcovia vína sa snažia neustále nájsť nové možnosti, ako svoju produkciu spropagovať a aj predať.  Ostatné dvojročné obdobie malo a má určite na to výrazný vplyv. Ide samozrejme o to, že v obchodoch alebo špecializovanej vinotéke sa ponúkajú zákazníkom desiatky značiek a ročníkov vín. Pekne poukladané fľaše s vínom v drvivej väčšine pochádzajú od veľkých  hlavne zahraničných výrobcov vín. Mnohí miestni vinári sa však rozhodli ísť inou cestou a snažia sa aj v spolupráci s regionálnymi cestovnými agentúrami organizovať a propagovať tzv. mikrovinárstvo.  Ponúkajú svoje vína priamo zákazníkom v blízkom okolí, kde sa víno urodilo. Mnohí podnikaví pestovatelia si založili vlastné e-shopy a produkujú kvalitné videá s prezentáciou ich vlastných značiek vína. To všetko láka ľudí k ochutnávke vína priamo doma. Objavujú  sa degustácie vín priamo cez internet. 

Ochutnávka vína
Množstvo vín a pekné prostredie – to je ochutnávka vína

Stačí si vybrať termín ochutnávky 

     Na webovej stránke konkrétneho dodávateľa  si vyberiete termín ochutnávky vína. Objednáte si určité množstvo fliaš s jednotlivými vínami. Dopravná služba ich k vám domov dopraví v deň degustácie. Prostredníctvom online sa pripojíte na doporučený link a profesionálny vinár sa vám objaví ja monitore. Online ochutnávka vína s profesionálnym vinárom je dokonalý spôsob, ako si ochutnať vybrané vína a ešte sa o nich dozvedieť množstvo zaujímavých informácií. 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár