Ochutnávka vín je súčasťou enoturizmu - Party-Time Ochutnávka vín je súčasťou enoturizmu - Party-Time
Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /  Zábava  /  Najlepšie články  /   Ochutnávka vín je súčasťou enoturizmu

Ochutnávka vín je súčasťou enoturizmu

Ochutnávka vín je súčasťou enoturizmu

Celosvetový turizmus je oddávna oblasťou, o ktorú sa rôzne spoločenské aj podnikateľské skupiny intenzívne zaujímajú. Ľudia cestujú nielen za prírodnými krásami, historickými pamiatkami, ale aj športom, kultúrou či miestnymi kulinárskymi špecialitami.

degustacia
Ochutnávka vína je obľúbená aktivita viacerých ľudí.

     Ochutnávka vína, odbornejšie známa ako degustácia, priamo súvisí s jedinečnou formou cestovného ruchu zvanou enoturizmus. Zameriava sa najmä na návštevu miest súvisiacich s vínom, pestovaním a spracovaním miestnej odrody viniča hroznorodého. Do oblasti enoturizmu patria aj rôzne tematické podujatia spojené s vínom. Rozvoj tohto odvetvia cestovného ruchu možno pozorovať najmä v menej populárnych regiónoch, čo prispieva k ich propagácii a získavaniu obľuby miestnych vín. Okrem toho vinohradnícke usadlosti, kde sa dá občas aj slušne ubytovať, často ponúkajú pre svojich návštevníkov aj prehliadky vinohradov, miestne jedlá či ochutnávky vína.

enoturizmus
Degustácia vín je aj skvelým darčekom.

Odborná ochutnávka vína je umením

   Enoturizmus je dlhodobo populárny v krajinách ako Francúzsko, Maďarsko alebo Gruzínsko. Vinárske tradície sú tam jedným z charakteristických znakov vidieckeho spôsobu života a využívania prírodných zdrojov krajiny. V našich domácich geografických a klimatických podmienkach má vinárstvo tiež svoj dôležitý význam a tradície. Vínna turistika sa dá samozrejme robiť svojpomocne alebo cez tematicky špecializovanú cestovnú kanceláriu.

    Rozhodnutím pre takýto niekoľkodňový výlet získate možnosť bývať v historických sídlach nachádzajúcich sa priamo pri vinohradoch, spoznať zvláštnosti gastronómie daného regiónu a aktívne sa zúčastniť ochutnávky tých najlepších miestnych vín.

Ochutnávka vína je zážitkom aj oddychom zároveň

      Víno je alkoholický nápoj, ktorý sa získava fermentačným procesom hroznového muštu. Skladá sa z: etanolu, polysacharidov, glycerolu, rôznych kyselín a fenolových zlúčenín. Hlavný podiel má samozrejme kvalitná voda. Pre turistov a bežných milovníkov a konzumentov vína by jeho ochutnávka mala byť v prvom rade potešením a objavovaním nových chutí a vôní.

  Ak chcete víno hodnotiť profesionálne, potrebujete o ňom veľa vedomostí a hĺbkový rozbor viacerými zmyslami súčasne. Ak ste zanietení pre víno a chcete sa dozvedieť viac o pravidlách degustácie vín a získať niekoľko ďalších užitočných informácií, pokračujte v samoštúdiu. Prípadne sa prihláste do špecializovaného kurzu zameraného na ochutnávku a spoznávanie vín.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár