Obliečky majú veľký dopad na kvalitu spánku - Party-Time Obliečky majú veľký dopad na kvalitu spánku - Party-Time
Home   /   Móda  /  Bývanie  /  Zdravie  /  Produkty  /   Obliečky majú veľký dopad na kvalitu spánku

Obliečky majú veľký dopad na kvalitu spánku

Obliečky majú veľký dopad na kvalitu spánku

Na spánku záleží, všetci to vieme. Zlý spánok môže niekedy znamenať, že potrebujete silnejšiu šálku kávy alebo krátky spánok počas dňa, aby ste únavu vytriasli. Aj keď sa nemusíte báť niekoľkých nepokojných nocí, chronická nespavosť môže viesť k vážnejším zdravotným problémom, ako je vysoký krvný tlak a prírastok hmotnosti. A ako vylepšiť váš spánok? Niektoré rady zahŕňajú skrátenie času stráveného pri obrazovke, meditáciu a zavedenie vôní levandule do vašej spálne. Ale premýšľali ste niekedy nad tým, akú úlohu pri tom všetkom zohráva vaša posteľná bielizeň a ako môže ovplyvniť kvalitu vášho spánku? Voňavá plachta alebo obliečky, ktoré vás upokoja už len pri pohľade, môžu mať veľmi pozitívny dopad na kvalitu vášho spánku.

obliečky
Bavlnené obliečky Ramielle issimo Home

Egyptská bavlna

Egyptská bavlna je známa tým, že je najlepšou bavlnou na svete. Veľa luxusných hotelov používa egyptskú bavlnu kvôli jej schopnosti zachovať si dlho svieži pocit aj po mnohých praniach. O egyptskej bavlne je vďaka svojim mimoriadne dlhým vláknam známe aj to, že je na rozdiel od iných druhov bavlny odolná proti „povrchovému vyšúchaniu“. Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť obliečky z egyptskej bavlny musíte venovať pozornosť tomu, aby ste si skontrolovali aj jemnejšiu tlač na produkte a uistili sa, že kupujete na 100% egyptskú bavlnu. Mnoho výrobcov totiž používa výraz „egyptská“, ale môže byť zmiešaná s inými bavlnenými vláknami.

obliečky
Bavlnené posteľné obliečky Fresha fialová

Ľanové obliečky

Pokiaľ ide o ľanovú posteľnú bielizeň, tá už obstála v skúške času a je všeobecne uznávaná ako prírodne luxusná. Aj keď môže ľan na prvý dotyk pôsobiť o niečo drsnejšie ako bavlna, čoskoro zmäkne a bude v tom pokračovať po každom jednom praní. Ľan je tiež ideálny pre tých, ktorí trpia alergiami. Je totiž odolný voči baktériám a má prirodzenú rovnováhu pH. Takže v tejto posteľnej bielizni nájde pohodlie aj tá najcitlivejšia pokožka. Je tiež obľúbenou voľbou posteľného materiálu v teplejších klimatických podmienkach, pretože ľanové vlákno, z ktorého sú obliečky vyrobené, je vysoko savé a priedušné.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár