Náplň do laserovej tlačiarne je už päťdesiatročná - Party-Time Náplň do laserovej tlačiarne je už päťdesiatročná - Party-Time
Home   /   Zábava  /  Produkty  /   Náplň do laserovej tlačiarne je už päťdesiatročná

Náplň do laserovej tlačiarne je už päťdesiatročná

Náplň do laserovej tlačiarne je už päťdesiatročná

Používanie správnej náplne do tej našej stolovej tlačiarne, či už atramentovej alebo laserovej, je nevyhnutné z niekoľkých dôvodov. Hlavne však preto, aby sme predĺžili jej životnosť, čo najdlhšiu  bezporuchovú prevádzku a tlačili potrebné dokumenty v požadovanej kvalite a množstve.  Medzi atramentovými kazetami a tonerovými kazetami je v zásade jeden podstatný rozdiel: Atramentové kazety sú vyrobené z kvapaliny a náplne do laserových tlačiarní v podobe tonerovej kazety sú vyrobené z mikroskopického prášku.  Typ tlačiarne, ktorú vlastníte, teda určí, aké kazety potrebujete na tlač. Ak máte laserovú tlačiareň, budete hľadať dokonalú tonerovú kazetu a náplň do laserovej tlačiarne. A možno by aj nebolo na škodu, ak by sme sa o jej vzniku v stručnosti dozvedeli trocha viac. 

náplň do laserovej tlačiarne
Farebná náplň do laserovej tlačiarne

Náplň do laserovej tlačiarne ponúka suchú tlač 

     Laserová tlač je vysoko špecializovaný tlačový proces, ktorý je schopný vytvárať grafické a textové výtlačky vynikajúcej kvality. Na vytvorenie statickej elektriny používa laserový lúč, ktorý skenuje tam a späť po stránke. Táto elektrina naviaže toner na stránku a vykreslí sa vysokokvalitná tlač. Tieto tlačiarne používajú podobnú technológiu ako kopírky. Úplne prvú laserovú tlačiareň vyvinul v roku 1969 Gary Starkweather (1938 – 2019).  Vo svojej výskumnej činnosti vychádzal z procesu suchej tlače, ktorý vynašiel a popísal   americký vynálezca a fyzik Chester Carlson (1906 – 1968).  Vyvinul techniku ​​suchej tlače, ktorá bola neskôr nazvaná „xerografia“. Pôvod tohto slova pochádza z gréčtiny a v preklade znamená „suché písanie“. Laserová tlač v konečnom dôsledku ponúka suchú tlač vďaka suchému prášku, ktorý sa nachádza v náplni do laserovej tlačiarne. Určite je najlepšia pre rozsiahlejšie počty textovej tlače. Ak chcete tlačiť fotografie, atramentová tlač je stále považovaná za vhodnejšiu, pretože je známa svojimi žiarivými farbami. Ak  však pracujete  v kancelárii alebo v nejakej vzdelávacej inštitúcii či zariadení a potrebujete hromadne tlačiť textové dokumenty, laserová tlač je pre vás tým pravým riešením. 

náplň do laserovej tlačiarne

Čo znamená výťažnosť  strán? 

    Výťažnosť strán je celkový počet strán, ktorý je možné vytlačiť pomocou jednej tlačovej kazety. Pokiaľ potrebujeme veľa tlačiť, mali by sme si vybrať náplň do  laserovej tlačiarne s výťažnosťou 2000 strán. Preto výber najlepšieho modelu laserovej tlačiarne, jej vlastností a charakteru náplne musí vychádzať hlavne z analýzy, ako často a aké počty strán budeme tlačiť.  

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár