Naplánujte si umývanie fasády, čoskoro je tu sezóna! - Party-Time Naplánujte si umývanie fasády, čoskoro je tu sezóna! - Party-Time
Home   /   Bývanie  /   Naplánujte si umývanie fasády, čoskoro je tu sezóna!

Naplánujte si umývanie fasády, čoskoro je tu sezóna!

Naplánujte si umývanie fasády, čoskoro je tu sezóna!

Hoci to tak za našimi oknami zatiaľ nevyzerá, jar tu bude skôr, než sa nazdáme. A spolu s jarou prichádza aj ideálne obdobie na všetky práce v domácnosti, okolo domu či v záhrade. Veľké jarné upratovanie, umývanie okien, vysádzanie prvých rastlín – to všetko sú činnosti, ktoré iste aj vy absolvujete každú jar. No nezabúdate náhodou na niečo? Je medzi vašimi jarnými činnosťami naplánované aj umývanie fasády? Ak nie, mali by ste to čo najskôr napraviť a my vám povieme prečo.

umývanie fasády

Nevábny vzhľad, ale aj zdravotné riziko

Čistenie fasád domov sa najčastejšie spája s predstavou znečistenej fasády. Najčastejšie takéto znečistenie spôsobujú rôzne poveternostné vplyvy, usádzanie prachu a nečistôt alebo niekedy lastovičky, ktoré si vytvoria hniezdo práve na fasáde. Umývanie fasády vás však nezbaví len nečistôt na fasáde, ale odstráni aj zdravotné riziko. Pýtate sa aké? Pri nesprávnej starostlivosti o fasády rodinných domov sa často stáva, že sa na fasáde začnú tvoriť plesne alebo riasy. Nuž a práve tie so sebou prinášajú aj možné zdravotné problémy. Zbaviť by ste sa ich preto mali čo najskôr.

čistenie fasád domov

Umývanie fasády nechajte radšej na profesionálov

Ak už sa aj majitelia rodinných domov rozhodnú, že prichádza čas na umývanie fasády, častokrát si povedia, že to predsa zvládnu i sami. Práve takéto rozhodnutie vám však môže priniesť viac škody, než úžitku. V najlepšom prípade sa stane to, že fasádna omietka bude vyčistená len na povrchu. V póroch fasády tak aj naďalej zostanú plesne a riasy, ktoré sa už o pár týždňoch zjavia na fasáde znova. A vy tak môžete začať umývanie fasády odznova. V horšom prípade sa ale môže stať, že zvolíte nevhodný prostriedok na čistenie fasád alebo použijete na čistenie príliš veľký tlak vody. Nesprávne čistenie fasád domov môže viesť k tomu, že svoju fasádu nenávratne poškodíte a bude vás stáť nemalé finančné prostriedky to, aby ste ju znova opravili.

Najlepším riešením teda zostáva zavolať si na umývanie fasády profesionálnu firmu, ktorá sa o všetko postará za vás. Rezervujte si termín už teraz, aby ste jarnú sezónu nepremeškali.

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár