Kvalitný trezor je vždy certifikovaný - Party-Time Kvalitný trezor je vždy certifikovaný - Party-Time
Home   /   Najlepšie články  /  Produkty  /   Kvalitný trezor je vždy certifikovaný

Kvalitný trezor je vždy certifikovaný

Kvalitný trezor je vždy certifikovaný

Rôzne druhy trezorov sa postupne stávajú povinnou výbavou každej firmy, úradu, kancelárie, reštaurácie či  hotela. Akýchkoľvek komerčných alebo súkromných inštitúcií. Stále častejšie sa objavujú v primeranej veľkosti aj ako súčasť moderných domácností. Trezory slúžia na bezpečné uloženie finančnej hotovosti, dokumentov, cenností, šperkov, zlata, umeleckých diel, zbraní a ďalších cenných vecí. Nákup trezoru nebýva častou záležitosťou. Pred samotným nákupom je dobré poradiť sa s odborníkom v tejto oblasti. Navštíviť certifikovanú predajňu. Je dobré zvážiť, za akým účelom sa trezor zaobstaráva a čo má chrániť. Na našom trhu sa bežne trezory predávajú so svojou špecializáciou. Je možné si vybrať trezor presne podľa povahy ukladaných vecí, cenností, hotovosti alebo zbraní. 

trezor
Bezpečný trezor (certifikovaný v II. bezpečnostnej triede) vhodný pre zariadenia s väčším obratom hotovostí.

Základná rada pri výbere typu trezora 

      Pri výbere sa samozrejme netreba unáhliť. Vždy je rozumné porovnať si základné parametre vytipovaného výrobku s podobnými zrovnateľnými výrobkami. A dôležité je presne si definovať  svoje vlastné reálne potreby. Podstatná je bezpečnosť trezorov vyjadrená certifikátom udávajúcim bezpečnostnú triedu.  Úložná finančná  hotovosť alebo hodnota cenností, pre ktorú je trezor v konkrétnej triede určený, je samozrejme len orientačná informácia. Vždy záleží na konkrétnych podmienkach poisťovne a na zabezpečení miestnosti, v ktorej je trezor umiestnený. Či má napríklad  mreže na oknách, aké je jej elektronické zabezpečenie, charakter stráženia celého objektu a pod. Preto si zvážte, aké hodnoty budete do trezoru ukladať. Skontaktujte sa so svojou poisťovňou a zistite si tiež jej podmienky pre kúpu a inštaláciu konkrétneho trezora.  Dokladom o zaradení trezoru do bezpečnostnej triedy je certifikát, vydaný autorizovaným skúšobným orgánom. Certifikované trezory majú na vnútornej strane dverí štítok s informáciou o bezpečnostnej triede trezora. 

trezor
Trezor, ktorý je možné otvoriť elektronickým zámkom zadaním kódu alebo „núdzovým“ mechanickým kľúčom.

Účel, veľkosť a zámkové vybavenie 

    Pri správnom výbere trezoru je potrebné dodržať niekoľko základných pravidiel. Medzi najdôležitejšie faktory, ktoré treba mať na pamäti pri výbere trezoru patrí: 

  • účel použitia trezoru, 
  • veľkosť trezoru a jeho vnútorný objem, 
  •  typ zámkového vybavenie trezoru, jeho kvalita a možné kombinácie, 
  •  bezpečnostné parametre trezoru a certifikácie
  •  inštalácia a miesto umiestnenia trezoru a 
  • cena, dodacia doba, servisné podmienky. 

    Pred každou kúpou si treba uvedomiť, že nákup trezoru nie je jednoduchá záležitosť. Jeho obstaranie a konečné umiestnenie je dobré neuponáhľať. A hlavne  nakupovať vždy len u špecializovaných predajcov.  

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár