Krav Maga techniky sú vhodné pre veľkých aj malých Krav Maga techniky sú vhodné pre veľkých aj malých
Home   /   Najlepšie články  /  Voľný čas  /  Zábava  /  Šport  /   Krav Maga techniky zvládne aj dieťa

Krav Maga techniky zvládne aj dieťa

Krav Maga techniky zvládne aj dieťa

Šikana na školách je celospoločenským problémom, na ktorú sa snažia reagovať rodičia, zamestnanci školy, psychológovia a najmä deti. Zdá sa, že ideálne riešenie neexistuje. V ľudskej povahe sú zakódované črty zvierat, ktoré pri nevyvinutom jedincovi skrátka vyplávajú na povrch. Škola je na to ideálne prostredie, keďže dochádza ku stretom, tak ako jednotlivcov, tak aj väčších skupín ľudí. Základný inštinkt hovorí o tom, že každé spoločenstvo má svojho alfa samca, ktorý má tendenciu ubližovať slabším. Prečo? Pretože môže. A bude to robiť, kým nedospeje, alebo kým ho niekto nezastaví. Svaly a vyvinuté telo šikanátora sú jedným z predpokladov toho, že slabší jedinec je v nevýhode a nedokáže sa účinne brániť. Existuje ale spôsob, ako má šancu sa brániť aj fyzicky horšie vyvinutý človek. Tým sú určené Krav Maga techniky, ktoré zvládne aj dieťa.

Krav Maga techniky

Krav Maga techniky zvládnu aj deti.

Krav Maga techniky ako prostriedok účinnej obrany

Hoci sa snažia rodičia a pedagógovia tento problém v prípade výskytu riešiť, vždy k tomu dôjde, až keď je neskoro. Dieťa zažije traumu a výsledkom toho je fakt, že odmieta chodiť do školy. Vtedy preto nastáva zmena školy, čo však problém nerieši. Učitelia tiež nemôžu ustriehnuť každé jedno dieťa a situáciu počas prestávok. Hoci to možno znie radikálne, ale dieťa sa musí naučiť brániť v takýchto prípadoch samo. Pokiaľ agresor vidí, že sa jeho obeť účinne bráni, má vo zvyku zo situácie vycúvať. Následne sa už niečo podobné nezvykne opakovať, pretože to pre silnejšieho jedinca nie je už taká zábava, aká bola spočiatku. Krav Maga techniky sú dobrým prostriedkom k sebaobrane aj na školách.

Krav Maga techniky

Nedovoľte, aby bolo vaše dieťa obeťou.

Obezita detí narastá

Moderná doba so sebou prináša aj určite negatíva, medzi ktoré patrí nedostatok pohybu. Deti sa už nehrávajú vonku, ale na herných konzolách, počítačoch, tabletoch a mobiloch. Hry a sociálne siete sú na vrchole svojej popularity, namiesto pohybu na čerstvom vzduchu. Dieťa pre zdravý vývoj pohyb potrebuje a ten nezíska sedením za počítačom. Kurzy Krav Maga sú preto dobrou cestou, ako ho naučiť brániť sa a zároveň dohliadať na to, aby malo pohyb a nezlenivelo.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár