Je krájač zeleniny lepší ako strúhadlo? - Party-Time Je krájač zeleniny lepší ako strúhadlo? - Party-Time
Home   /   Recepty  /  Produkty  /   Je krájač zeleniny lepší ako strúhadlo?

Je krájač zeleniny lepší ako strúhadlo?

Je krájač zeleniny lepší ako strúhadlo?

Každý z nás má doma v kuchyni nejaké to strúhadlo. Minimálne to klasické štvorhranné z nehrdzavejúcej ocele. Dostatočne pevné, umožňujúce na ňom nastrúhať nielen zemiaky na haruľu alebo aj na prípravu cesta pre tie naše obľúbené slovenské halušky. Sú to jednoduché kuchynské pomôcky poskytujúce aj mnoho iných užitočných operácii. Strúhadlá sú od nepamäti nenahraditeľnými kuchynskými pomocníkmi pri spracovávaní zeleniny a ovocia.. A nielen tam, ale aj v maštali či hospodárskom gazdovskom dvore pri príprave kŕmnych zmesí pre hydinu  a statok. Ešte aj dnes mnohí používajú strúhadlá na kŕmnu repu, rotačné ručné krájače na pŕhľavu, kapusty či seno alebo slamu. Krájač zeleniny je však vyššia liga.

krájač zeleniny
KRÁJAČ ZELENINY Z VÝKONOM AŽ 550KG/H

Krájač zeleniny šetrí čas 

    Určitou nevýhodou rôznych typov ručných strúhadiel je aj to, že príprava surovín  zaberie pomerne dosť času. Hlavne v situácii, kedy potrebujeme navariť a pripraviť pokrmy pre väčší počet ľudí.  Pokiaľ si chcete uľahčiť, urýchliť a skvalitniť svoju prácu pri príprave jedál a šalátov, potom je rozumné zabezpečiť si nejaký multifunkčný krájač ovocia a zeleniny. Vybrať si je z čoho. Krájače sa líšia svojou konštrukciou, použitých materiálov, spôsobom krájania. A samozrejme aj tým, na spracovanie ktorých surovín sú prednostne určené. Mnohí majú v obľube univerzálnejšie typy schopné narezať rôzne plátky, hranolčeky, kolieska, rezance. Dajú sa použiť nielen pre zeleninu, ale aj pri spracovávaní ovocia či tvrdších syrov. 

krájač zeleniny
Profesionálny krájač zeleniny s dvoma rýchlosťami

Elektrický alebo stačí ručný 

     Používanie kvalitného krájača zeleniny vám môže výrazne skrátiť čas strávený v kuchyni. Znižuje to taktiež aj množstvo kuchynského odpadu a použitého riadu. Prípravu jedál vám  krájač môže svojim spôsobom spestriť. Používanie krájača zeleniny a ovocia s rôznymi čepeľami a nástavcami znamená, že môžete vykonávať rôzne prípravné práce. Činnosti pri varení, o ktorých ste si nikdy nemysleli, že sú možné. Inšpiruje vás to k príprave  a vytváraní jedál, príloh a šalátov, ktoré vyzerajú, akoby prišli priamo z reštaurácie. Zvýšite si spotrebu zeleniny a zdravšie sa stravujete. Vy aj vaše deti či hostia si s väčšou pravdepodobnosťou pochutíte, keď budú vyzerať takto dobre. A na záver ešte jedna poznámka. Elektrický alebo ručný krájač?  Väčšina elektrických krájačov spravidla ponúka iba jednu alebo dve funkcie Ručné krájače majú množstvo nástavcov.  Všetko závisí od jedál, ktoré budete pripravovať. Rozhodnutie je len a len na vás samotných. 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár