Guzzanti sa oplatí - Party-Time je váš informačný blog Guzzanti sa oplatí - Party-Time je váš informačný blog
Home   /   Bývanie  /  Zdravie  /  Produkty  /   Guzzanti sa oplatí

Guzzanti sa oplatí

Guzzanti sa oplatí

Talianska firma Guzzanti privádza na trh najžiadanejšie výrobky s unikátnym dizajnom, ktoré sa vyznačujú výbornou kvalitou. Sortiment sa neustále rozširuje a zahŕňa predovšetkým domáce spotrebiče ako sú napríklad kávovary, chladničky, elektrické rúry alebo poslednou dobou veľmi žiadané vákuovačky, fólie a vrecká do vákuovačky, ktoré sa používajú pri príprave jedál metódou sous vide. Firma Guzzanti však vyrába aj digestory, ktoré sa stali veľmi obľúbenými pre svoju spoľahlivosť a pomerne nízku cenu. Povedzme si teda niečo o digestoroch a dovoľte zopár rád pri ich inštalácií.

guzzanti
GUZZANTI SATURN RW-90

Tichý digestor Guzzanti

Guzzanti digestory sa vyznačujú aj mimoriadne tichým prevádzkovým režimom. Práve hlasitosť odsávača pár je jedným z faktorov, na ktorý by ste pri jeho kúpe mali dávať pozor. Hlučnosť by mala dosahovať pri najvyššom výkone maximálne 56 dB, čo zodpovedá hlasnému rozhovoru. K dostaniu sú aj modely dosahujúce 50 dB, tie už sa označujú ako tiché. Hluk spotrebiča môže ešte zvýšiť priemer odťahového potrubia alebo veľké množstvo kolien v potrubí. V prípade umiestnenia digestora hrá veľkú úlohu vaša varná doska. Pokiaľ máte plynovú varnú dosku, je optimálna výška digestora nad doskou cca 75 cm. Nad elektrickú varnú dosku môžete zavesiť digestor trochu nižšie, a to do výšky približne 65 cm. Ak si kupujete dizajnový model so šikmým sklom, je možné ho zavesiť 60 cm nad plynovú a asi 45 cm nad elektrickú varnú dosku.

guzzanti
GUZZANTI NSA 60 WHITE

Digestor a optimálny výkon

Digestor pracuje správne, ak dokáže v miestnosti vymeniť vzduch počas hodiny 7 – 10-krát. Na výpočet ideálneho výkonu je potrebné iba trochu jednoduchej matematiky. Najprv treba spočítať objem miestnosti. Ak máte kuchyňu prepojenú s obývacou izbou či jedálňou, musíte započítať celkový objem. Pomôže vám k tomu jednoduchý vzorec – výška miestnosti krát šírka krát dĺžka. Napr. 3,5 m x 4 m x 2,7 m = 37,8 m3. Výsledok potom vynásobíte počtom obehov za hodinu, teda 7-krát – 37,8 m3 x 7 = 264,6 m3. Výkon vášho digestora by mal teda byť minimálne 264,6 m3 / hod.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár