Domáce vinotéky – jedinečná súčasť interiéru - Party-Time Domáce vinotéky – jedinečná súčasť interiéru - Party-Time
Home   /   Bývanie  /  Voľný čas  /  Zábava  /  Produkty  /   Domáce vinotéky – jedinečná súčasť interiéru

Domáce vinotéky – jedinečná súčasť interiéru

Domáce vinotéky – jedinečná súčasť interiéru

Je úplne normálne a bežné, že si mnohí z nás zájdu s priateľmi do vinárne na pohár kvalitného vína. Alebo si ich pozývame k sebe domov, na oslavu či len tak. Porozprávať sa a zabaviť po rušnom pracovnom týždni. V mnohých reštauráciách si už dnes môžete vybrať fľašu vína priamo z ich vinotéky. Poradiť sa s personálom, dať na výber aj svojim pozvaným hosťom. Čoraz častejšie mávame aj sami doma svoju vlastnú domácu vinotéku. Buď zabudovanú v stene niektorých z našich obývacích miestností alebo len tak niekde voľne stojacu. Milovníci vína, alebo aj tí vlastniaci menší vinohrad, majú často samostatnú miestnosť plnú políc s fľašami rôzneho vína. Alebo v tom najideálnejšom prípade klenbovú kamennú pivnicu plnú rôznych značiek a ročníkov vína. 

vinotéky
Vinotéky môžu byť ľahko dominantou vášho domova

Vinotéky ako skvelý interiérový doplnok 

    Pre mnohých milovníkov kvalitného vína, je posedenie pri ňom a ochutnávanie rôznych značiek vín doslova vášňou a akýmsi rituálom.  Navštevujú špecializované veľtrhy spojené s propagáciou pestovateľov a producentov rôznych značiek vín. Pravidelne si doprajú  pohár kvalitného vína v reštaurácii či lákavo  zariadenej vinotéke. Stále častejšie si  však aj mnohí labužníci dávajú vyrobiť na mieru domácu vinotéku priamo do ich bývania. Alebo si kúpia a dajú nainštalovať domácu vinotéku u známeho výrobcu. Domáce vinotéky môžu byť skvelou súčasť interiérov  moderných bytov a rodinných domov. Požiadavky milovníkov vína kladú v tejto oblasti predovšetkým  dôraz na ich celkový dizajn a kvalitu zvolených materiálov. Mali by vhodne zapadnúť ako samozrejmá súčasť konkrétneho bytového interiéru.  

vinotéky
Vinotéky skrášlia každý priestor

Voľne stojaca alebo radšej vstavaná? 

Je samozrejmé, že pokiaľ si to môžete dovoliť, tak sa pri výbere zamerajte na špičkové značky na našom trhu. Určite by to nemal byť len samotný dizajn, ktorý u mnohých prevláda pri ich rozhodovaní sa. Sú to aj potrebné vlastnosti domácej vinotéky. Akými sú napríklad kvalitné chladenie, tepelné zóny a dostatočne tichá prevádzka. Je to v každom prípade hlavne kvalita samotnej výrobnej značky. Ponuka je široká a pestrá. Vinotéky od najmenších variantov pre uskladnenie niekoľkých fliaš vína až po niekoľko desiatok fliaš vašich obľúbených značiek a ročníkov vín. Aj tá menšia domáca vinotéka môže by kombináciou skvelého výkonu, kapacity uložených fliaš s vínom a aj jej samotným vhodným dizajnom. 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár