Domáca vinotéka hoci aj v paneláku - Party-Time Domáca vinotéka hoci aj v paneláku - Party-Time
Home   /   Najlepšie články  /  Bývanie  /  Voľný čas  /  Produkty  /   Domáca vinotéka hoci aj v paneláku

Domáca vinotéka hoci aj v paneláku

Domáca vinotéka hoci aj v paneláku

Pokiaľ ste milovníkom značkového vína a snažíte sa mať doma k dispozícii niekoľko fliaš, potom domáca vinotéka je tou správnou voľbou.  Na trhu je veľký výber rôznych typov a modelov vinoték. Je si z čoho vybrať. Bezpochyby sú tým najlepším riešením, ako skladovať víno v optimálnych klimatických podmienkach. Niektorí si môžu dovoliť vybudovať si vlastnú kamennú vínnu pivnicu na záhrade alebo v suteréne ich rodinného domu. Iní sa dajú vyrobiť na mieru regálovú vinotéku priamo v obývačke. Patríte k tým milovníkov vína, ktorí  sa ešte nerozhodli a skladujú svoje fľaše s vínom v klasickej chladničke? Prečo ale skladovať svoje víno takýmto spôsobom, keď si môžete svoju zbierku fliaš rozšíriť. Mať ju neustále na očiach v presklenej vitríne? Zadovážte si vhodnú vinotéku priamo do svojho bytu. Kolekcia vašich fliaš vína bude udržiavaná v optimálnu teplote. Pripravená na degustáciu v spoločnosti vašich priateľov v akúkoľvek dennú či ročnú dobu.

vinotéka
Vinotéka môže byť veľmi štýlovým doplnkom vašej domácnosti

Vinotéka je špeciálnym druhom chladničky 

     Fľaše s obľúbeným vínom sa dajú uskladňovať aj v špecializovaných kompaktných chladničkách na víno.  Milovníci vína si môžu vybrať  a dať pohár obľúbeného vína kedykoľvek aj doma vo svojom hoci aj panelákovom byte. Vinotéka v podobe kompaktnej chladničky sa stávajú praktickým pomocníkom mnohých domácností. Môžu byť zabudované ako súčasť kuchynskej linky alebo sú aj vhodnou súčasťou interiérového zariadenia obývačky.  Domáca vinotéka tak trocha vyzerá ako klasická chladnička, ale jej účel, dizajn a funkcie sú samozrejme úplne rozdielne. 

vinotéka
Vinotéka ako obraz

Viaczónové domáce vinotéky 

     Možno, že si položíte otázku, či je možné v jednej domácej vinotéke skladovať niekoľko druhov vína. Samozrejme, že áno. Existujú totiž tzv. viaczónové vinotéky, ktoré vytvárajú podmienky na skladovanie  rôznych druhov vín. Ak sa rozhodnete pre typ s jednou alebo dvomi chladiacimi zónami,  budete si limitovať výber vína, pre ktoré je vinotéka vhodná. Pestrejšie možnosti skladovania poskytujú viaczónové chladničky, ktoré využívajú odstupňovanú teplotu od zhora smerom dolu. V takom prípade ide samozrejme už o väčšie a zároveň drahšie domáce modely vinoték.  

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár