Červené víno ako elixír života Červené víno ako elixír života
Home   /   Zdravie  /   Dobré víno, nikdy nie je zlé

Dobré víno, nikdy nie je zlé

Dobré víno, nikdy nie je zlé
Víno

Víno je skvelou voľbou na pekný večer

Víno je tu už od nepamäti a len zriedka sa nájde niekto, kto ešte nepodľahol pokušeniu tohto zázračného nápoja. Víno nepatrí medzi tie najtvrdšie „kalibre“, a preto je obľúbenejšie najmä u nežného pohlavia. No mnohé výskumy, ale aj staré pravdy hovoria aj o jeho priaznivých účinkoch, a preto by sa mu nemali vyhýbať ani chlapi.

Je naozaj víno zdravé?

Výskumy kanadských vedcov hovoria o tom, že v červenom víne sa nachádza látka resveratrol, ktorá vraj prospieva fyzickej kondícii nášho tela. Za pravdu im dávajú aj staré múdrosti, ktoré zase tvrdia, že pohár vína predlžuje život. V obidvoch prípadoch je však dôležité pripomenúť to, že ide o jeden až dva poháre vína, pretože okrem „zázračného“ resvatrolu obsahuje aj alkohol. Každopádne zaradenie vína do vašej stravy, môže mať skutočne blahodárne účinky. Niektorí lekári dokonca hovoria, že za jedlom je niekedy lepšie dať si pohár vína ako pohár vody. Víno totiž bráni ukladaniu tuku v tele, a tak okrem zdravia, pomáha aj ku kráse. Ďalším faktom o skvelých účinkoch červeného vína je aj dlhovekosť Francúzov, ktorí patria k najväčším a najznámejším priaznivcom vína.

Práve ste dostali ste chuť?

víno

Vyberte si zo širokej ponuky alkoholu z pohodlia domova

Je celkom možné, že vás článok oslovil natoľko, až máte chuť okamžite siahnuť po pohári vína, no doma sa nenachádzajú žiadne zásoby. Nezúfajte, kvalitné víno si teraz môžete aj donáškou objednať online. Vyberte si zo širokej ponuky rôznych druhov vín a po pár kliknutiach, sa vaša objednávka pripraví a už za niekoľko minút si už môžete vychutnať svoj „elixír života“. Taktiež máte možnosť si ku vínu objednať aj niektorú z pochutín, od orechov, cez chipsy, až po rôzne sladkosti. V ponuke okrem vína, nájdete tiež pivo, tmavé aj biele alkoholické nápoje, a tiež nealkoholické nápoje. Tieto už však samozrejme nie sú tak zdraviu prospešné ako spomínané červené víno.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár