Detské topánky a môžete ísť nakupovať - Party-Time Detské topánky a môžete ísť nakupovať - Party-Time
Home   /   Móda  /  Najlepšie články  /  Zdravie  /   Detské topánky a môžete ísť nakupovať

Detské topánky a môžete ísť nakupovať

Detské topánky a môžete ísť nakupovať

Nohy sú pre nás veľmi podstatné, pretože nás budú nosiť do konca života. Preto je veľmi dôležité ako sa o ne budeme po celý život starať. Začať s tým treba hneď odmalička. Už od prvých detských krôčkov je potrebné vybrať tie správne detské topánky a vykročiť s nimi za správny vývin chodidiel a zabrániť neželanej deformácii. Podľa rôznych lekárskych výskumov je známe, že prevažná väčšina detí sa narodí so zdravými nožičkami a deformácie a chyby chodidiel zväčša získajú. Takže skutočne, treba dávať veľký pozor už od malička a detičkám, ktoré začínajú trénovať svoju chôdzu, pomaly ale isto zabezpečiť tie najkvalitnejšie topánočky.

Prvé detské kroky a správna obuv.

Starostlivosť o chodidlá

Myslieť na zdravý vývin detských nôh a chôdze by ste mali klásť dôraz minimálne do 15teho roku ich života. V tom období by sa mal zastaviť rasť chodidiel, čo ale neznamená že sa máte prestať o ich správny vývin zaujímať. Starostlivosť o nohy by mala byť vypestovaná a zakorenená už odmalička a mala by trvať samozrejme čo najdlhšie.

Správna obuv pre deti?

Ako majú vyzerať prvé detské topánky?

Aké parametre by mali spĺňať topánočky vhodné pre dieťa, ktoré už samostatne chodí? Určite by to mala byť obuv, ktorá je pevná, ale zato ľahká s priestornou špičkou, ktorá je guľatá a má vpredu dostatok miesta pre pršteky. Pre správnu fixáciu nohy treba voliť skôr členkové topánočky, či už na šnurovanie alebo suchý zips. Dôležitý je v tomto prípade aj dostatočne tuhý opätok, ktorý sa nachádza vo vnútornej časti obuvi a ktorý obopína pätu. Vďaka nemu sa zabráni tomu, aby sa päta vychyľovala do strán. Stielka by bola najlepšia vyberateľná a svojím tvarom by mala simulovať 3D povrch.  Podošva pružná, dostatočne ohybná a protišmyková. Ideálne by sa mala ohýbať v časti prstových kĺbikov, nie pod klenbou. A večná dilema, ktorá trápi rodičov pri kúpe topánok je, vybrať ideálnu veľkosť pre deti tak, aby neboli ani malé, ani veľké, ani tak akurát. V tomto prípade treba poznať správnu dĺžku obidvoch chodidiel dieťaťa. Vnútorná dĺžka topánky by mala mať o 10-15mm viac. Je to rezerva pre voľný pohyb prštekov a rezerva pre rast. Veľa štastia pri výbere tých správnych topánok pre vaše deti.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár