Detské topánky sú dôležité od prvého páru - Party-Time Detské topánky sú dôležité od prvého páru - Party-Time
Home   /   Móda  /  Zdravie  /  Produkty  /   Detské topánky sú dôležité od prvého páru

Detské topánky sú dôležité od prvého páru

Detské topánky sú dôležité od prvého páru

Pýtate sa, kedy je ten správny čas kúpiť prvé detské topánky? Odpoveď je, keď vaše deti väčšinu dňa kráčajú samostatne a chcú chodiť von. Keď sa dieťa väčšinou plazí a chodí len občas, je najlepšie aby chodilo naboso čo najdlhšie, a to najmä doma. Keď sa už nakoniec rozhodnete pre kúpu prvých topánočiek je dôležité, aby ste svojho drobca správne premerali. Správne premeranie nám napovie, s akou veľkosťou a šírkou treba začať. Je veľmi dôležité mať od začiatku správne priliehajúce a podporné topánky, ktoré zabezpečia správny vývoj chodidla. Ak túto skutočnosť nepodchytíte na začiatku vývoja, vaše dieťa môže mať problémy s nohami po celý zvyšok svojho života.

detské topánky
Detské topánky Medard

Detské topánky by mali byť aj praktické

Keď sa dostanete do fázy nákupu obuvi, pozrite sa na oporu, zapínanie, materiál a ochranné prvky na topánkach. Zapínanie ako suchý zips alebo šnúrky vám umožní najlepšie dosiahnuť prispôsobenie topánky vášmu dieťaťu, ale obutie topánok môže byť pre tých čo ich nosia prvýkrát, aj najväčšou výzvou. Rýchle a bezpečné zapínanie je kľúčom k zaisteniu dobrého uchytenia a pevné pásy na suchý zips sú zvyčajne najlepšou voľbou pre každodennú praktickosť.

detské topánky
Detské topánky na suchý zips

Na kvalite záleží!

Kvalitné materiály ako je napríklad koža, absorbujú pot a udržia detské nožičky počas hier chladnejšie a suchšie. Správne materiály znížia nepohodlie a udržia nohy svieže a voňavé. Ak sú podrážky príliš tuhé alebo mäkké, nohy vášho dieťaťa sa nebudú vyvíjať tak zdravo. Podrážky detskej obuvi by mali byť dostatočne pevné a hrubé, aby chránili nohy dieťaťa pred bolesťou a zranením. Mali by však byť tiež dostatočne pružné, aby sa mohli ohýbať pomocou chodidla. Topánky s mäkkou podrážkou sú ideálne na ľahší a nenáročný pohyb, zatiaľ čo tuhšie podrážky poslúžia lepšie pri energických detských hrách. Takže nabudúce, keď idete nakupovať topánky, odbočte od lesku a trblietok a zamerajte sa viac na zdravú nohu svojej ratolesti.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár