Detské papuče - hlavne aby dobre sedeli - Party-Time Detské papuče - hlavne aby dobre sedeli - Party-Time
Home   /   Móda  /  Nezaradené  /  Voľný čas  /  Najlepšie články  /  Zdravie  /   Detské papuče – hlavne aby dobre sedeli

Detské papuče – hlavne aby dobre sedeli

Detské papuče – hlavne aby dobre sedeli

Určite si aj vy spomínate na časy, keď boli detské papuče neoddeliteľnou súčasťou vášho života. Prezuvky v škôlke s vami strávili celý deň. Rovnaké spomienky na tieto chvíle budú mať raz aj vaše deti. Než sa však tak stane, je dôležité zabezpečiť im len to najlepšie, aby náhodou raz nespomínali na to, ako ich papučky tlačili, alebo sa im v nich potili nôžky. Ktoré detské papuče sú tie naj a na čo si pri ich výbere treba dať pozor? 

Niet nad kvalitné papučky.

Vzdušnosť materiálu

Ešte predtým, než začnete s výberom správnej veľkosti, ktorú majú detské papuče mať, je nutné zistiť si čo najviac o materiáloch, z ktorých sa zvyknú papučky vyrábať. Často sa totiž stáva, že na trhu sa objavujú umelé látky s minimálnou vzdušnosťou. V skratke to znamená, že vášmu dieťaťu sa budú potiť nohy v nepríjemnom prostredí. Dá sa tomu jednoducho zabrániť. Pýtajte si prírodné materiály, z ktorých sú detské papuče vyrobené. Najspoľahlivejší druh topánok zaručuje kvalitu je taký, ktorý dovoľuje pokožke dýchať, a to je dôležité. Nezabúdajte tiež na spodnú časť papúč. Najideálnejšia podrážka pre papučky je vyrobená z bieleho materiálu, prípadne z materiálu, ktorý „nepúšťa farby“. Nechcete mať predsa doma, alebo v škôlke, poškodenú podlahu od nekvalitných papučiek, ktoré za sebou robia šmuhy. 

Papučky by mali byť dostatočne vzdušné.

Aby detské papuče dobre sedeli

Vaša dcéra alebo syn trávia mnoho času hraním, zábavou, radosťou a popritom všetkom majú vždy obuté detské papuče. Nie je preto nič dôležitejšie než ich pohodlnosť. O tom, aby bol materiál vzdušný už vieme. Ďalšie kritérium, ktoré tiež neradno podceniť je priliehavosť a flexibilita, ktorú vedia detské papuče poskytnúť. Výrobca musí myslieť na to, že pohyb je pre dieťa mnohokrát prirodzenejší než pre dospelého človeka a dynamika pohybu detí je neutíchajúca. Keď budete vyberať správne detské papučky, majte na pamäti aj to, aby papučka poriadne držala na nožičke, netlačila, nevyzúvala sa. Správne papuče sú také, o ktorých dieťa ani nevie, že ich má na sebe. 

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár