Detské papuče, len ponožky alebo úplne naboso? - Party-Time Detské papuče, len ponožky alebo úplne naboso? - Party-Time
Home   /   Móda  /  Najlepšie články  /  Zábava  /  Zdravie  /  Produkty  /   Detské papuče, len ponožky alebo úplne naboso?

Detské papuče, len ponožky alebo úplne naboso?

Detské papuče, len ponožky alebo úplne naboso?

Detské papuče udržujú nôžky dieťaťa v teple, chránia ich pred zašpinením či drobným poranením.  Poskytujú väčšiu stabilitu počas hry. Napriek tomu všetkému si mnohí rodičia, a nakoniec aj detskí pediatri,  nie sú úplne istí, či sú papuče pre úplne malé deti nevyhnutné alebo dokonca odporúčané. Dôvodom tejto neistoty je vývoj svalov a kĺbov dieťaťa. Nielen na nohách ale hlavne  na chodidlách. Mnohí tvrdia, že pre malé dieťa je najlepšie a najprirodzenejšie, keď chodí čo najviac a najčastejšie úplne bosé Ak si však vyberiete správnu veľkosť, kvalitný materiál a poradíte sa nielen sami medzi sebou ako rodičia, potom môže  pár detských papúč  poskytnúť skvelú oporu, ochranu a pohodlie aj nôžkam vášho dieťaťa.

papuče
Papuče pre deti musia byť aj príťažlivé

Papuče s tenkou a pružnou podrážkou 

     Nôžky dieťaťa sú od narodenia veľmi mäkké aj  preto, že sa skladajú z tkaniva charakteru chrupavky. Na detskom chodidle ešte nie je klenba výrazná a je plochá. Charakteristický oblúk sa začína formovať, keď sa bábätko pomaly začína učiť chodiť. Keď sa dieťa začne pohybovať alebo chodiť po rôznych typoch povrchov a skúša rôzne pohyby, začína sa rozvoj svalov chodidiel a získavanie rovnováhy. Keď sú deti veľmi malé, ideálne by mali chodiť bosé; alebo, ak je veľmi chladno, mali by nosiť papuče s tenkou, pružnou podrážkou. Dĺžka detského chodidla sa tiež výrazne mení v priebehu rokov. Aby ste predišli obmedzeniu prirodzenej pohyblivosti chodidiel vášho dieťaťa, je dôležité vyberať  akékoľvek detské topánky, ktoré sú pohodlné.  Vyrobené z mäkkých, pružných a priedušných materiálov, vďaka ktorým sa topánka prispôsobí prirodzenému tvaru chodidla dieťaťa. 

papuče
Papuče ružový psík

Ľahké bavlnené papuče pre deti na leto 

     Pokiaľ ide o výber medzi bosými nohami, len s ponožkami alebo s papučami, veľmi záleží na tom, na akom type povrchu vaše dieťa trávi čas a ako je aktívne. Napríklad, ak váš dom pozostáva hlavne zo studenej dláždenej podlahy, nohy vášho dieťatka zostanú maximálne pohodlné a čisté v dobrých papučiach. Výber papúč s protišmykovou podrážkou môže pomôcť zabrániť pošmyknutiu a pádom. V ideálnom prípade by mala byť podošva mäkká a pružná; to obuvi umožňuje správne sedieť na nohe vášho dieťaťa a pomáha podporovať jeho vývoj.  

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár