Detská obuv – zopár tipov pri kúpe a starostlivosti - Party-Time Detská obuv – zopár tipov pri kúpe a starostlivosti - Party-Time
Home   /   Móda  /  Zdravie  /  Produkty  /   Detská obuv – zopár tipov pri kúpe a starostlivosti

Detská obuv – zopár tipov pri kúpe a starostlivosti

Detská obuv – zopár tipov pri kúpe a starostlivosti

Jedným z veľkých míľnikov, na ktorý sa rodičia tešia je ten, keď sa ich dieťa začne pohybovať, objavovať svet a učiť sa chodiť. Vo všeobecnosti sa odporúča deťom obuť prvé topánky až vtedy, keď prejdú aspoň krátke vzdialenosti s istotou a bez pádov. Predtým, ako deti dosiahnu tento míľnik, je ideálne učiť sa chodiť naboso. Nie je to však vždy praktické a preto je dobré mať poruke detskú obuv. Špeciálna detská obuv je určená pre deti predtým, ako začnú sebavedomo chodiť a odporúča sa len v prípadoch, keď je skutočne potrebná. To môže zahŕňať udržiavanie chodidiel v teple a suchu a ich ochranu, keď ste vonku v neznámom prostredí. Môžu byť tiež užitočné na poskytnutie určitej priľnavosti a trakcie pri učení sa pohybu a chôdze.

detská obuv
Praktická detská obuv

Detská obuv by mala byť ľahká a bezpečná

Takže, ak potrebujete prvé topánky pre vaše dieťa, čo by ste mali hľadať? Malo by ísť o čo najľahšiu a najjemnejšiu obuv s čo najtenšou podrážkou. Mali by mať protišmykovú podrážku pre priľnavosť a mali by dobre sedieť okolo členku. Podstatné je tiež to, aby topánka nezasahovala do prirodzeného pohybu chodidla a aby správne sedela. V skratke – hľadáte detskú obuv, ktorá poskytuje maximálny priestor okolo prstov, ale zároveň je bezpečne upevnená na nohe.

detská obuv
Detská obuv musí byť ľahká, priedušná a bezpečná

Ako sa starať o vašu obuv

Koža je prírodný materiál a pravidelná starostlivosť predĺži výrazne jej životnosť. Topánky očistite vlhkou handričkou, ideálne po každom použití, aby ste odstránili blato a nečistoty. Topánky nikdy neponárajte do vody a sušte ich prirodzene, mimo priameho slnečného žiarenia alebo zdrojov tepla. Vyhnite sa sušeniu topánok na radiátore alebo v blízkosti ohňa, pretože to spôsobí zmrštenie a praskanie kože. Keďže guma a koža schnú rôznymi rýchlosťami, zvršok sa odtiahne od podrážky. Obuv neperte v práčke, nebielte, nenamáčajte ani nesušte v sušičke, pokiaľ to nie je výslovne odporúčané. Kožu leštite podľa potreby krémom na topánky s obsahom prírodných voskov. To vyživí kožu, predĺži jej životnosť, pomôže ju udržať pružnú a zabráni odieraniu.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár