Cukrárske pece ako investícia do zdravia - Party-Time Cukrárske pece ako investícia do zdravia - Party-Time
Home   /   Recepty  /  Produkty  /   Cukrárske pece ako investícia do zdravia

Cukrárske pece ako investícia do zdravia

Cukrárske pece ako investícia do zdravia

Možno, že ste sa v tomto náročnom období plnom obmedzení a testovania tiež rozhodli viac energie venovať vareniu a pečeniu priamo u seba doma. Práve v tomto čase sa stále častejšie objavujú na sociálnych sieťach  recepty a dezerty, kde ľudia predvádzajú svoje nápady v rámci tzv. stresového pečenia (stress baking) alebo karanténneho pečenia (quarantine baking). Zatiaľ čo varenie možno považovať za určitú formu umenia, tak niektorí psychológovia dokonca tvrdia, že pečenie je predovšetkým formou vedy. Hovorí sa, že absorbovanie času a pozornosti do konkrétnych úloh, ktoré si vyžadujú odmeňujúci výsledok, je prospešné pre vaše duševné zdravie. Pokiaľ máte tiež záujem o pečenie koláčov a koláčikov doma, potrebujete k tomu niekoľko vecí. Jednou z nich sú menšie stolové cukrárske pece

cukrárske pece
Cukrárske pece sú dnes plnoautomatické

Cukrárske pece stále poruke  

   Cukrárske výrobky pripravené priamo vami môžu byť oveľa zdravšie a často lacnejšie ako zákusky a koláčiky  dostupné v najbližšej cukrárni či predajni pekárenských výrobkov.. A čo viac, pečenie je kreatívna činnosť, ktorá má aj terapeutické účinky. Pomáha nielen ženám relaxovať po dlhom pracovnom dni. Medzi tie najchutnejšie pochúťky, ktoré si môžete upiecť priamo vo svojej vlastnej cukrárskej peci, sú určite obľúbené sušienky a koláče. Na trhu je dostupných veľa pecí na pečenie, prispôsobených pre rôzne použitie a konkrétne požiadavky. Dosť sa líšia v závislosti od ich rozmerov, hmotnosti, vnútornej kapacity a mnohých ďalších detailoch. Dá sa to ľahko naštudovať a zorientovať sa v pestrej ponuke aj na  internete. 

cukrárske pece
Cukrárske pece sú ľahko ovládateľné

Pečenie znižuje stres a úzkosť 

     Keď ľudia pociťujú stres alebo úzkosť, často hľadajú rozptýlenie a únik v rôznych oblastiach a aktivitách. Niekto si vybehne do blízkeho lesa, ide na ryby, otvorí si knihu či zapne televízor. Možno oveľa častejšie držia mnohí v ruke mobil či surfujú bezmyšlienkovite na internete. Keďže veľa ľudí zostáva počas epidémie koronavírusu pracovať  z domu, ich partneri aj deti sú taktiež častejšie doma, mnohí sa začali venovať pečeniu a vareniu. Dokonca ich k tomu motivuje aj známy súťažný program, kde vraj pečie dokonca celé Slovensko. Psychológovia tvrdia, že trávenie času v kuchyni môže pomôcť zmierniť stres a zlepšiť vaše duševné zdravie. Za pokus to stojí. Uvidíte sami, aké pocity budete mať keď zo svojej stolovej  cukrárskej pece budete vyberať svoje prvé cukrárenské originály.  

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár