Capačky sú obuv pre batoľatá - Party-Time Capačky sú obuv pre batoľatá - Party-Time
Home   /   Móda  /  Zdravie  /   Capačky sú obuv pre batoľatá

Capačky sú obuv pre batoľatá

Capačky sú obuv pre batoľatá

Prichádza vaše malé dieťatko do obdobia, kedy sa pokúša o svoje prvé krôčiky? Začína sa aktívne zaujímať o svoje okolie a snaží sa ho objavovať po vlastných ešte neistých nožičkách? Rodičov v tejto vývojovej etape ich dieťaťa čaká dôležitá a zodpovedná úloha. Zabezpečiť svojej malej ratolesti prvé detské topánočky. Vhodnú detskú obuv, ktorá už nebude plniť len estetickú a ochrannú funkciu. Zabezpečí ochranu a správny vývoj nožičky a chrbtice ich dieťatka. Tou správnou obuvou sú určite známe capačky určené pre batoľatá od 1.5 až 2 rokov ich veku. Musia mať vlastnosti, ktoré umožnia zdravý vývoj detskej nôžky. Mali by byť pružné, ľahké a priedušné. Vyrobené z mäkkej prírodnej kože vrátane podšívky, Capačky sa dokonale  prispôsobia tvaru detskej nôžky.

capačky
Capačky sú najlepšou voľbou pre prvé kroky dieťatka

Capačky sandálkové

Prvé neisté pokusy o chôdzu a prvé krôčiky vo svojom živote má dieťa urobiť s takou detskou obuvou, ktoré držia nožičku dieťaťa v kolmom postavení k podlahe. Svojou stavbou a materiálovým zložením prispievajú k rozvoju stabilného chodila a nožných kostičiek. A to je základ pre správny vývoj svalov a kostí v celom detskom tele. Capačky sandálkové takouto obuvou určite sú. Podošva capačiek je tenšia a ľahšie ohybná. Jej pevnosť zaručuje, že detská nôžka je v bezpečí, pripravená na prirodzený vývin. Zároveň pôsobí ako ochrana pri chôdzi. Capačky s pevným obopnutím členku predchádzajú prípadným nepríjemnostiam. 

capačky
Plnia estetickú ale hlavne aj ochrannú funkciu

Capačky sú tou najlepšou voľbou

Nech už ide o akúkoľvek detskú obuv, vždy je veľmi dôležité nepodceniť jej výber. Pri kúpe topánok si rodič musí byť istý, že pre pohodlie, bezpečnosť a zdravý vývoj nôžky svojho dieťatka urobil maximum. V rannom detskom veku je dôležité vnímanie. Dieťa sa musí naučiť reagovať na zmenu terénu, nožička musí cítiť po čom kráča. Tenká podošva napomáha, aby detská nožička cítila každú nerovnosť povrchu. Detská nôžka a jej tvar sa prispôsobujú povahe povrchu. A práve preto sú capačky na začiatok tou najlepšou voľbou detskej obuvi. Celkový strih, konštrukcia a charakter použitých materiálov zabezpečia dieťatku stabilitu, pohodlie a pocit bezpečnej chôdze.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár