Airsoft masky sú istotou pri vašich ťažkých bojoch s nepriateľom Airsoft masky sú istotou pri vašich ťažkých bojoch s nepriateľom
Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /  Šport  /   Bez airsoft masky ani na krok

Bez airsoft masky ani na krok

Bez airsoft masky ani na krok

Airsoft masky patria medzi základné bezpečnostné vybavenie a pomôcky pri populárnej hre nielen medzi dospelými, ktorá sa zvykne označovať ako airsoft. Je to hra podobná paintballu, ale spôsob a taktika hry, ako aj používané airsoftové zbrane sú úplne iné. Airsoft je simulovaná vojenská operácia, pri ktorej hráči využívajú strelné zbrane zaraďované podľa zákona o zbraniach a strelive do kategórie D. Sú to strelné zbrane, kde na uvedenie pohybu projektilu v podobe plastovej guľôčky slúži stlačený vzduch. Ten môže byť stlačený piestom buď manuálne alebo elektricky. Prípadne môže byť uvoľnený z tlakovej nádobky vo vnútri airsoftovej zbrane.

airsoft masky

Airsoft masky sú základom bezpečnosti.

Airsoft masky ako bezpečnostná pomôcka

Jednotliví hráči airsoftu musia urobiť maximum, aby ich taktické simulovania vojenských operácií bolo čo najbezpečnejšie. Všetci hráči airsoftovej hry sú vyzbrojení nielen rozmanitými airsoftovými zbraňami a taktickým doplnkami, ale mali by byť vybavení základnými bezpečnostnými pomôckami. A nielen aktívni bojovníci, ale aj prítomní pozorovatelia či sprievodný personál. Takýmito pomôckami sú predovšetkým ochranné airsoft masky a ochranné okuliare, ktoré slúžia na ochranu zraku pri zásahu guľôčkou do tvárovej časti tela. Lepšie chránia celotvárové airsoft masky, ktoré sa odporúčajú úplným začiatočníkom airsoftu a starším deťom, ktorých rodičia podporujú v tomto spôsobe aktívneho trávenia ich voľných dní.

airsoft masky

Airsoft masky si môžete upraviť podľa seba.

Prísne bezpečnostné a fairplay pravidlá

Počas hry airsoft fungujú prísne bezpečnostné opatrenia. Od stráženia hracieho priestoru proti vstupu neoprávnených osôb, až po kontrolu nastavenia airsoftovej zbrane, streliva a ďalších vecí. Airsoft si vyžaduje určité nároky na psychickú vyzretosť i fyzickú zdatnosť hráčov. Každá airsoftová zbraň niečo váži, behá sa s ňou po lese, po lúke či v uzavretých priestoroch. Pri hre s airsoftovou zbraňou si musíte chrániť hlavne svoju tvár. K tomu hráčom taktických airsoftových vojenských hier dobre poslúžia airsoft masky. Airsoft masky chránia zároveň nos, ústa i tvár. Vyrobené sú z kvalitných materiálov, a to buď z nylonu alebo z kovu. Airsoftovú masku z kovu si môžete vytvarovať na mieru podľa svojej tváre.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár