Benátsky štuk je mimoriadne estetický - Party-Time Benátsky štuk je mimoriadne estetický - Party-Time
Home   /   Bývanie  /  Produkty  /   Benátsky štuk je mimoriadne estetický

Benátsky štuk je mimoriadne estetický

Benátsky štuk je mimoriadne estetický

Benátsky štuk je povrchová úprava stropu či steny, ktorá obsahuje sadru zmiešanú s mramorovým prachom a nanáša sa vo vrstvách. Vo finále môžete hmotu preleštiť či prebrúsiť, aby ste dosiahli povrch ktorý je nielen hladký, ale aj poskytuje ilúziu textúry a hĺbky. Poznáme rôzne typy techník benátskeho štuku. Typy, ktoré nie sú leštené, majú matný a kamenný povrch. Tieto typy sa môžu veľmi ľahko poškodiť a sú tiež mimoriadne krehké. Na niektorých povrchoch nemožno inštalovať napríklad mramorové panely a práve pre takéto povrchy je ako stvorený benátsky štuk.

benátsky štuk
Omietka na benátsky štuk od firmy San Marco

Benátsku štuk v kúpelni

Benátsky štuk môže ľahko zmeniť bežnú kúpeľňu na luxusné prostredie. Benátske omietky sú príkladom elegantných a ekologických povrchových úprav, ktoré je možné použiť aj v sprchových boxoch. Ak chcete na steny v sprche naniesť štuk, je nevyhnutné pripraviť odolný a zároveň pružný omietkový podklad. Inými slovami, chcete vyplniť medzery medzi dlaždicami a vytvoriť tak jednotný a rovný povrch. Predídete tak praskaniu štuku. Mnoho ľudí dáva prednosť benátskej omietke, pretože zvýrazňuje súhru prirodzeného svetla. Táto súhra svetla sa javí, akoby zvnútra omietky vychádzalo akési teplé svetlo. Tieto vlastnosti robia benátsku štuk mimoriadne esteticky príjemným.

benátsky štuk
Benátsky štuk je vhodný aj na krby

Ekologická omietka

Zložky tejto omietky sú prírodné a netoxické. Ak sa nanáša v dvoch alebo troch vrstvách, poskytuje optimálnu kvalitu vnútorného vzduchu. Vápno, ktoré je nevyhnutným prvkom sadry, má prirodzene vysoký obsah PH, takže pôsobí aj ako antibakteriálny povrch. Jedna vec, ktorou sa benátska omietka líši od akýchkoľvek iných typov omietok je skutočnosť, že v nej nie je zmiešané kamenivo. Benátske omietky majú schopnosť zvýšiť zameranie na to podstatné. Benátsky štuk je aj cenovo efektívny. Napríklad aj preto, že vyžaduje iba nízku údržbu. Pri iných omietkach musíte väčšinou prerobiť celú stenu, aby ste napravili malú škvrnu alebo škrabanec. Pri štuku však viete robiť aj opravy iba malého kúsku, ktorý potom splynie so zvyškom steny. Drobné poškodenia je možné odstrániť aj použitím vlhkej handry alebo jemného saponátu.

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár