Tieto funkčné kvality vás presvedčia, že autokamera musí byť vaša! Tieto funkčné kvality vás presvedčia, že autokamera musí byť vaša!
Home   /   Nezaradené  /   Tieto funkčné kvality vás presvedčia, že autokamera musí byť vaša!

Tieto funkčné kvality vás presvedčia, že autokamera musí byť vaša!

Tieto funkčné kvality vás presvedčia, že autokamera musí byť vaša!

Stala sa vám počas jazdy bizarná, priam kuriózna situácia? Zatiaľ čo vy ste tvrdili jedno, tí v druhom aute to, samozrejme, popierali. V tej chvíli by sa iným na vašom mieste tisli slzy do očí, no vy ste stavili na omnoho kvalitnejšiu optiku – vo vašom aute je autokamera na tom správnom mieste! Používate ju v súlade so zákonom, a tak v prípade dopravnej nehody či škodovej udalosti plne poslúži ako dôkazový materiál.

Záznamy z autokamery vznikajú v reálnom čase, sú nespochybniteľné a mnohým vinníkom dopravných nehôd nastavujú „zrkadlo pravdy“. Aj vy ste teraz zatúžili po autokamere vo svojom aute? Najskôr sa oboznámte, aké povinnosti sa na vodiča vzťahujú v prípade, že si chce svojpomocne umiestniť/ nastaviť autokameru.

autokamera
Šikovná HD autokamera

Kam autokameru umiestniť?

Je náročné zabezpečiť si čo najlepší výhľad z miesta vodiča a pri zázname z autokamery vidieť v zábere takmer celú plochu pred autom. Náročné, ale nie nemožné, ak ju umiestnite za stredové spätné zrkadlo.

„Z pohľadu“ vodiča vám jednoducho nemá nič zabraňovať vo výhľade ani odvádzať pozornosť. Autokameru si nekupujte ako samostatnú jednotku, ale vždy spolu s príslušenstvom pre bezpečné a stabilné umiestnenie – so špeciálnym držiakom alebo lepiacou plochou.  

Finálny výber je na vás, vašich finančných a priestorových možnostiach v aute. Z praktických dôvodov sa oplatí investovať aj do autokamery s dlhšou výdržou batérie. Inak si komplikujete priebeh jazdy ponapájanými káblami len preto, aby ste mohli autokameru zapojiť do zásuvky.

autokamera
Palubná Android autokamera

Dôležité technické parametre pre autokameru

Máte autokameru, no keď prišlo „do tuhého“, tak nedokázala dostatočne rozlíšiť ŠPZ alebo nebolo z nahrávky jasné, ktorý z vodičov spôsobil nehodovú udalosť? Tak takúto autokameru zahoďte! Je vám na nič, ak z nej nezískate vo vysokom FULL HD rozlíšení každý detail a za zhoršených svetelných podmienok len hádate, čo sú to tam za obrysy… Od špičkovej autokamery nemá byť žiadny problém získať plnohodnotný záber cez deň ani v noci, v prípade extrémneho oslnenia alebo pri jazde za hustej hmly.

Čím väčší pozorovací uhol autokamery, tým lepší záznam? Nie, pretože pri širšom uhle (viac ako 150°) dochádza k efektu tzv. rybieho oka – záznam síce pokrýva širšiu plochu, ale výsledný efekt je nedostatočný v detailoch. Okrem kvalitnej optiky prihliadame aj na priestor pre ukladanie záznamov  – autokamera by mala disponovať pamäťovou kartou s 32 až 64 GB. Samotné nahrávky bývajú krátke, maximálne po trojminútových slučkách záberu z jazdy. Výhodou je tzv. cykličné nahrávanie, po zaplnení kapacity sa staršie nahrávky vymazávajú, čím sa zabezpečí, že o tie najnovšie neprídete. Neprichádzajme teda ani o šancu „prekvapiť“ na cestách novou autokamerou!  

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár