Airsoftová maska je ideálne riešenie pre ochranu vašich očí počas hry Airsoftová maska je ideálne riešenie pre ochranu vašich očí počas hry
Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /  Šport  /   Airsoft masky bezpečne chránia váš zrak pred guličkami

Airsoft masky bezpečne chránia váš zrak pred guličkami

Airsoft masky bezpečne chránia váš zrak pred guličkami

Počas airsoftových hier a vojensko-taktických operácií je nutné chrániť si tvár pred možným zásahom airsoftovou strelou v podobe guličky. Pri hre s akoukoľvek airsoftovou strelnou zbraňou si musí airsoftový hráč chrániť hlavne svoju tvár, oči a ruky. K tomu mu dobre poslúži airsoftová maska, ochranné okuliare alebo aj taktické airsoftové rukavice. Airsoft masky, pokiaľ nie sú celotvárové, chránia zároveň nos, ústa i tvár. Vyrobené sú z kvalitných materiálov nylonovej  alebo kovovej povahy. Niektoré špeciálne airsoftové masky si môže hráč airsoftu vytvarovať rukou na mieru podľa tvaru svojej tváre.

airsoft masky

Airsoft masky chránia váš zrak.

Airsoft masky – bezpečnosť a ochrana predovšetkým

Airsoftovú masku by mal mať nasadenú každý člen jednotlých airsoftových družstiev bojujúcich proti sebe. Ochranné masky majú vzadu dva nasadzovacie popruhy, ktoré sú spojené a vďaka tomu maska dobre drží na tvári a nemala by hráčovi zkĺznuť z tváre počas aktívneho boja. Mnohokrát si ľudia majú tendenciu myslieť, že airsoftové zbrane sú neškodné. Veď je to len hra na vojakov a strieľa sa len nejakými plastovými nábojmi. Nie je to určite tak. Airsoftové zbrane môžu ublížiť, pokiaľ hráči nepoužívajú airsoftovú masku ako bezpodmienečnú súčasť airsoftového výstroja. Dobrá airsoft maska musí ochrániť oči a tvár pred akýmkoľvek poškodením.

airsoft masky

Airsoft masky sú súčasťou výstroja.

Ako si vybrať pôsobivú airsoftovú masku

Rôzni svetoví výrobcovia airsoftového výstroja navrhli rôzne typy masiek pre hráčov airsoftu. Niektoré  pokrývajú oči, nos a ústa. Celotvárové airsoft masky pokrývajú celú tvár. Dôležité je aj pohodlie hráča s maskou na tvári počas jeho aktívneho simulovania bojových airsoftových operácii. Potrebný komfort pri hre je veľmi dôležitý. Pokiaľ je hráč spokojný s nosením masky, nikde ho netlačí, má pocit istoty a bezpečia, potom si oveľa viac vychutná airsoftové zápolenie. Niektoré masky majú vnútorné obloženie, ktoré má za účel poskytnúť hráčovi pohodlie po celú dobu. Trvanlivosť, charakter materiálu a jednoduchosť použitia. A nakoniec aj cena. To sú tiež faktory určujúce výber airsoft masky.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár