Home   /   Bývanie  /   Zvažujete rekonštrukciu domu? Čistenie fasád vám ušetrí peniaze.

Zvažujete rekonštrukciu domu? Čistenie fasád vám ušetrí peniaze.

Zvažujete rekonštrukciu domu? Čistenie fasád vám ušetrí peniaze.

Ste majiteľom rodinného domu? Potom určite viete, že pravidelná a dôkladná starostlivosť o dom, jeho okolie, interiér i exteriér je nevyhnutnosťou. Ak však v dome bývate viac ako 15 rokov, pravdepodobne začnete pomaly uvažovať aj nad jeho rekonštrukciou. Pustiť sa do rekonštrukcie rodinného domu nie je jednoduchá ani lacná záležitosť, preto si treba všetko vopred premyslieť. Vedeli ste napríklad, že čistenie fasád vám môže ušetriť až 70% nákladov oproti novému náteru fasády?

čistenie fasád

Čistenie fasád alebo radšej nový náter?

Mnoho majiteľov rodinných domov sa pravidelne stará o svoj interiér, skrášľuje svoju záhradu, no pri tom zabúda na jednu dôležitú vec, ktorou je fasáda. Ak ste aj vy počas tých rokov na fasádu zabúdali, pravdepodobne je teraz znečistená, možno sa už na niektorých miestach vyskytujú i riasy či plesne. Toho sa zvyčajne majitelia zľaknú a majú pocit, že jediným riešením je nový fasádny náter.

Nerobte však unáhlené riešenia, čistenie fasád vám môže pomôcť ušetriť až 70% nákladov. Dobre si svoju fasádu prezrite. Nachádzajú sa na nej niekde miesta s prasklinami či trhlinami? Odlupuje sa na niektorých miestach farba? Ak ste na tieto otázky dopovedali „nie“, pokojne sa môžete spoľahnúť na čistenie fasád – po vyčistení bude vaša fasáda vyzerať opäť ako nová.

Profesionálne čistenie fasád vám dokonca zabezpečí, že vaša fasáda bude čistá nielen navonok, ale aj v hĺbke pórov, vďaka čomu sa zbavíte nielen nepríjemného vzhľadu fasády, ale aj zdravotného rizika, ktoré predstavujú riasy a plesne v póroch fasády. Ak teda plánujete rekonštrukciu svojho domu, značnú časť vášho rozpočtu môžete ušetriť práve vďaka čisteniu fasád.

cistenie fasad

Ak potrebujete novú fasádu, zvoľte radšej strojové omietky

Zistili ste, že vaša fasáda je poškodená a tak nebude stačiť iba čistenie fasád? Potom odporúčame zvoliť si pri rekonštrukcii strojové omietky. Tie sú totižto vhodné na väčšie plochy, akou fasáda domu rozhodne je. Strojové omietky sú oveľa rýchlejšie a precíznejšie než ručné omietanie a tak vám pri rekonštrukcii domu dokážu ušetriť množstvo drahocenného času a v konečnom dôsledku i peňazí.

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár