Home   /   Móda  /  Voľný čas  /  Najlepšie články  /   Žabky sú skvelým typom obuvi do horúcich letných dní

Žabky sú skvelým typom obuvi do horúcich letných dní

Žabky sú skvelým typom obuvi do horúcich letných dní

Počasie sa výrazne otepľuje a tenisky postupne nahrádza ľahšia obuv. Vonku udierajú tridsiatky a naše nohy potrebujú voľne dýchať. Ako si poradiť? Existuje druh, ktorý sa spopularizoval v Kalifornií v 50. rokoch minulého storočia. Pokiaľ vám, ako prvé zišli na um žabky, nemýlite sa. Túto módu započali surfisti, ktorí potrebovali v prípade príchodu ideálnych vĺn okamžite naskočiť na surf. Žabky im v tom nebránili, stačilo ich vyšuchnúť dole z chodidla a adrenalínová zábava mohla začať. Pomýliť ste si ich nemohli so žiadnym iným typom obuvi, pretože počas chôdze vydávali plieskavý zvuk, čo spôsobovala plastová podrážka. Nezostalo však len pri Amerike.

Žabky

Pohodlné žabky.

Žabky do celého sveta

Výhody nosenia žabiek počas teplých mesiacov si všimli aj vo svete. Výsledkom bol export do takmer všetkých krajín sveta. Žabky sa rokmi vyvíjali, neslúžili len na nosenie na doma a na pláž. Úpravy rôznych dizajnérov viedli k faktu, že si žabky v dnešných dňoch môžete zakúpiť aj k bežnému noseniu do mesta. Stačilo len spevniť a vyvýšiť podrážku a obuv pre voľnočasové aktivity bola na svete. Tvar žabiek zostal nezmenený. Jednoduchá podrážka a remienok v tvare ypsilónu, ktorý slúži na upevnenie chodidla ku žabkám.

Žabky

Výber je skutočne pestrý.

Renomované značky vyrábajúce žabky

Popularita žabiek rástla tak rýchlo, že si to všimli aj svetové značky, ktoré v nich zbadali príležitosť rozšíriť svoje produktové rady o nové produkty. Samozrejme v záujme zvýšenia príjmov spoločnosti. Aj vďaka tomu nezakúpite žabky, ktoré majú rovnaký dizajn a rovnaké farby. Dizajnéri značiek ako Roxy, Vans a DC sa so žabkami pohrali tak, že každá z nich má svoj jedinečný dizajn a charakter. Zmenila sa aj výrobná činnosť a používané materiály, ktoré sú zväčša omnoho odolnejšie než tomu bolo desaťročia dozadu. Prečo nosiť žabky? Pre ich jednoduchosť. Nohy môžu voľne dýchať. Obúvanie a vyzúvanie je mimoriadne jednoduché. Jediná vec, ktorú by ste ale v žabkách robiť nemali, je šoférovanie. Na to slúži skôr pevná obuv. Leto sa blíži, buďte pripravení.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár