Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /  Produkty  /   The Witcher – úspešná hra aj očakávaný seriál

The Witcher – úspešná hra aj očakávaný seriál

The Witcher – úspešná hra aj očakávaný seriál

The Witcher, v preklade Zaklínač, je jednou z mála úspešných počítačových hier, ktoré neboli vytvorené známymi firmami z Ameriky. Túto obľúbenú RPG hru vyvinulo poľské štúdio CD Projekt RED a do sveta ju vyprevadila firma Atari. Len v Poľsku ju vydala firma CD Projekt. Aj motív hry má svoje korene v Poľsku. Zaklínač je sériou poviedok a ságou, ktorú napísal poľský autor Andrzej Sapkowski, pokladaný za jedného z najlepších autorov fantasy literatúry. Jeho diela si obľúbili čitatelia vo viacerých štátoch Európy.

witcher

Kovový zaklínačský medailón z hry The Witcher

Tri časti hry The Witcher nestačili

Od roku 2007, keď vyšla prvá časť RPG hry, boli vydané ešte dve pokračovania. Najprv sa v roku 2011 do predaja dostalo pokračovanie Zaklínač 2: Vrahovia kráľov a o štyri roky neskôr, v máji 2015, bol vydaný tretí diel hry s podtitulov Divoký hon. Všetky tri časti si získali obľubu nielen u fanúšikov, ale aj medzi kritikmi. Možno aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa spoločnosť Netflix rozhodla natočiť celý seriál The Witcher. Ten by sa mal dostať na obrazovky v poslednom štvrťroku 2019. Okrem seriálu však vznikol aj tzv. fanfilm. Už začiatkom roka ho môžete nájsť na portáli Youtube, aj inde. Aj ten si získal uznanie pre svoju prekvapujúco vysokú úroveň. Nie je to totiž samozrejmosť pre všetky “fanfilmy”. Aj kritika je prudko kladná. O úspešnosti hry Witcher svedčí aj celkové hodnotenie na portáloch ako Game Rankings a Metacritics, ktoré je jednoznačne kladné. Presahuje 80 percent, resp. bodov zo 100. V prípade užívateľských recenzií je toto hodnotenie ešte vyššie. Konkrétne viac ako 93%. Iba počiatočná verzia bez rozšírení dostala od PC Gamer UK 67%, pričom dôvodom bol práve slabý bojový engine a “nemastný-neslaný” príbeh. To však v prípade rozšírení a pokračovaní určite neplatí.

witcher

Peňaženka s logom witcher môže byť ideálnym darčekom pre fanúšika…

Niečo o seriáli

Keď Netflix ohlásili natáčanie seriálu, fanúšikovia hry mali veľkú radosť a tá sa zopakovala, keď sa dozvedeli o ukončení natáčania prvej série. Svoju spokojnosť dala najavo verejne aj producentka seriálu Lauren S. Hissrich. Na Twitteri okrem iného vyjadrila poďakovanie tvorcom, hercom aj celému štábu za tvrdú prácu na oživení Continentu, miesta, kde sa The Witcher odohráva. Hlavnú úlohu stvárňuje v seriáli Henry Cavill, ktorý bol aj hrdinom filmu o supermanovi Muž z ocele. Hra má samozrejme aj svoju oficiálnu stránku a nechýbajú ani početné fóra a diskusné skupiny, kde si hráči a fanúšikovia vymieňajú svoje postrehy a názory. Dokonca aj tvorcovia hry aktívne komunikujú s hráčmi a fanúšikmi. Je preto dosť možné, že v prípade záujmu bude možno hra The Witcher pokračovať.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár